تابلو برق فشار ضعیف و مزایایی که دارد

تابلو برق فشار ضعیف

عناوین و سر فصل های این مطلب

تابلو برق فشار ضعیف از تجهیزات الکتریکی برتر در شبکه های برق شهری و صنعتی است . این وسیله توانمند وظیفه حفاظت از تجهیزات شبکه را در برابر افت فشار جریان برعهده دارند . با استفاده از این محصول سلامت کل مجموعه به سطحی پایدار می رسد .

تابلو های برق فشار ضعیف از شبکه های الکتریکی در وضعیت های ناپایدار محافظت می کنند . هیچ یک از ابزارآلات الکتریکی توانایی مقابله با افت فشار را ندارند . با وجود این دستگاه الکتریکی ،آنان می توانند در شرایط نامطلوب عملیاتی ، بهترین عملکرد را از خود بروز دهند .

در ادامه به معرفی تابلو های برق فشار ضعیف و توضیح عملکرد آن ها می پردازیم ، با ما همراه شوید .

بیشتر بخوانید: ترانس قدرت

تابلو فشار برق ضعیف چیست ؟

تابلو برق فشار ضعیف ( LV Switchboard ) یک تجهیز الکتریکی است ، که برای توزیع برق با ولتاژ کمتر از 1 کیلو ولت استفاده می شود . این تابلو برق شامل اجزای مختلفی همچون ؛ مدار قطع و وصل ، مدار های توزیع ، مدار های محافظتی و تجهیزات کنترلی است ، که برای ایمنی و بهره ‌وری بالا در سیستم برق فشار ضعیف به کار می روند .

با استفاده از این دستگاه ، انتقال و توزیع برق در ساختمان ‌ها و صنایع صورت می‌ گیرد . این تابلو به طور کلی برای کنترل و مدیریت دستگاه‌ ها و تجهیزات الکتریکی استفاده می شود . همچنین به کنترل ولتاژ و جریانات موجود در سیستم نیز می پردازند .

با نصب Electrical panel فشار ضعیف در سیستم های الکتریکی ، سطح پایداری شبکه افزایش پیدا می کند . به طوری که وضعیت سیستم حتی با وجود عوامل آسیب زا نیز حفظ می شود . تابلو های برق دارای سیستم های حفاظتی می باشند . بدین خاطر میران بروز خطرات الکتریکی را در شبکه کاهش می دهند .

مقاله پیشنهادی:  تست ترانسفورماتور

استفاده از Electrical panel فشار ضعیف در صنایع ، ساختمان ‌ها و تجارت ‌ها به منظور توزیع ایمن برق و کنترل بهینه سیستم الکتریکی مهم و ضروری است . عملکرد این دستگاه متفاوت از سایر تجهیزات الکترونیکی می باشد .

به دنبال جایگزین برای تابلو های برق در مجموعه نباشید ‌. این محصول با این که مستقل از سایر ابزارآلات شبکه فعالیت می کند ، اما تاثیر ویژه ای بر قدرت و سرعت آن ها دارد .

مزایای استفاده از تابلو برق فشار ضعیف

تابلو برق فشار ضعیف از ملزومات ضروری در شبکه های الکتریکی به حساب می آید . این تجهیز با کنترل فشار ، به قطعات شبکه ای قدرتی ویژه می بخشد ، تا در شرایط سخت ایستادگی کنند .

فشار سیستم نباید از حد بگذرد . در چنین وضعیتی دستگاه های الکترونیکی و الکترونیکی موجود در شبکه بیشترین آسیب را می بینند . استفاده از Electrical panel فشار ضعیف از مزایای بسیاری برخوردار است . از مهم ترین مزایای این سیستم می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

  • ایمنی : Electrical panel فشار ضعیف از خطرات برق شوکی و حوادث برقی جلوگیری می کند . با استفاده از این نوع تابلو ها ، برق محافظت شده از طریق سیستم های حفاظتی و مدار های قطع برق در سامانه به گردش در می آید .
  • نصب آسان : نصب و سیم کشی این محصول نسبتاً ساده است . می توانید مسئولیت نصب این دستگاه را در ساختمان ، خودتان بر عهده بگیرید .
  • قابلیت کنترل : قابلیت کنترل و مدیریت سیستم های الکتریکی با استفاده از تابلو های برق فشار ضعیف در مجموعه فراهم می شود . با بهره گیری از سنسور ها و قطعات الکترونیکی مختلف ، می توان آن را به صورت خودکار مدیریت کرد . همچنین می توان برای مواقع حساس ، اعلام هشدار را تدارک دید .
  • افزایش بهره وری : قرار گیری Electrical panel فشار ضعیف در مجموعه به بهره وری بیشتری در سیستم های برقی منجر می شود . با استفاده از کنترل دقیق جریانات ، تلفات برق کاهش می یابد و عملکرد سیستم بهبود پیدا می کند . همچنین استفاده بهینه از منابع برق با استفاده از این سیستم ممکن است .
  • انعطاف پذیری : تابلو های برق فشار ضعیف ، انعطاف پذیری بالایی در برابر تغییرات سیستم دارند . با تغییر تنظیمات و تکنولوژی های مرتبط ، می توان این دستگاه را به سادگی با تغییرات سیستم های جدید سازگار کرد .
  • و …
مقاله پیشنهادی:  ترانسفورماتور ایزوله چگونه کار می کند ؟

مزایای استفاده از تابلو برق فشار ضعیف

ویژگی های اصلی تابلو برق فشار ضعیف

ویژگی اصلی تابلو برق فشار ضعیف مرتبط با ایمنی و کنترل سیستم های برقی است . این تابلو ها ، قابلیت تحمل و مدیریت فشار های ضعیف را در سیستم برق دارند . این دستگاه با استفاده از قطعات الکترونیکی و قابلیت های خاص خود ، سیستم های برقی را از خطرات دور می سازند .

تابلو های برق فشار ضعیف عموماً شامل قطعاتی مانند رله ها ، مدار های حفاظتی ، کنتاکتور ها و صفحات نمایش هستند . این قطعات به کنترل و مانیتورینگ وضعیت سیستم برق و ارسال اطلاعات مربوطه نقش دارند .

علاوه بر این ، قابلیت اتصال به سیستم های دیگر مانند سیستم های اتوماسیون ساختمانی یا سیستم های کنترل تولید از ویژگی های اصلی تابلو های برق است . این امکان به کاربران اجازه می دهد ، تا از طریق این سیستم ، کنترل و مدیریت تجهیزات برقی مختلف را برعهده بگیرند .

استحکام بالا در برابر جریانات الکتریکی دیگر ویژگی Electrical panel فشار ضعیف است . این تابلو باید دارای قابلیت های حفاظتی کافی باشد ، تا نقاط ضعف سیستم را بپوشاند و همین طور در شرایط نامساعد از کار نیافتد .

کاربرد تابلو برق فشار ضعیف

تابلو برق فشار ضعیف در سیستم‌ های برق ساختمانی و صنعتی استفاده می ‌شود . این محصول نقش مهمی در توزیع برق با فشار ضعیف دارد . از این دستگاه بایستی در طراحی شبکه های جریان استفاده کرد ، تا میزان آسیب پذیری سیستم های الکترونیکی به حداقل برسد .

کاربرد این نوع از تابلو های فشار در دنیای امروز گسترده است . از کاربرد های اصلی این دستگاه در بخش صنعتی و مصارف خانگی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • توزیع برق : Electrical panel فشار ضعیف برای توزیع برق به دستگاه‌ ها و تجهیزات مختلف در سیستم برق ساختمان و صنعت استفاده می‌ شود . این نوع از سیستم ها ، کنترل و مدیریت جریان برق را بر عهده دارند .
  • حفاظت و ایمنی : تابلو های برق فشار ضعیف حوادث ناخواسته ناشی از برقراری اتصال کوتاه ، افزایش جریان ، حرارت یا ولتاژ را کنترل می‌ نمایند . ابن محصول با استفاده از رله‌ ها و دستگاه‌ های حفاظتی ، مخاطرات احتمالی را شناسایی و حذف می کنند .
  • کنترل و مانیتورینگ : تابلو برق فشار ضعیف دارای دستگاه ‌های کنترل و مانیتورینگ است ، که امکان کنترل و نظارت بر وضعیت تجهیزات برقی را فراهم می‌ سازد .
  • توزیع بار : تابلو برق فشار ضعیف قادر است ، بار های برقی را به صورت منظم و متغیر در سیستم توزیع کند . این توانایی نه تنها امکان توزیع بار های مختلف را تدارک می بیند ، بلکه از این طریق به بهینه سازی جریانات الکتریکی می پردازد .
مقاله پیشنهادی:  یو پی اس مناسب پکیج و رادیاتور

 

سخن پایانی

طاها ترانس از برترین تولیدی های تجهیزات صنعتی از جمله ترانسفورماتور و تابلو برق است . این مجموعه محصولات خود را به صورت اینترنتی نیز عرضه می کند . با مراجعه به وب سایت ما می توانید انواع تابلو ها را مستقیما از تولیدکنندگان محصول سفارش دهید .

بیشتر بخوانید: ترانس سفارشی