ترانسفورماتور هرمتیک

ترانسفورماتور هرمتیک

عناوین و سر فصل های این مطلب

ترانسفورماتور هرمتیک انواع مختلف دارد که برای جریان انرژی الکتریکی با ولتاژ متوسط در فضاهای باز یا داخل ساختمان استفاده می‌شود.

این نوع ترانسفورمارتور بیشتر در معادن شرکت های صنایع و معادن بهره برداری نفت و هر مکانی های  که نیاز به استفاده از انرژی الکتریکی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین در ساختار ترانسفورهرمتیک داری سیستم نگهدارنده روغن هستند، که می‌توان در محیط‌های مرطوب که باعث جلوگیری از  فساد روغن و کاهش نیروی الکترونیکی باشد.

معرفی انواع ترانسفورماتور هرمتیک

در ترانسفورماتور هرمیتیک می‌توان به دو نوع ترانسفورماتور بدون بالشت گازی و با بالشتک گازاشاره کرد.

بر همین اساس در ترانسفورهرمتیک بدون باشتک گازی بطور کامل در مخزن آن ها از  روغن پر می‌شود و داراری ساختار بسته و محفوظ است که با مخزن کاملاً بسته خود از ورود مستقیم هوا در روغن جلوگیری می کند.

به همین دلیل این ترانسفورهرمتیک دارای مخ زنی با دیواره‌های ارتجاعی که باعث انبساط روغن درون دیواره‌های مخزن ساخته می‌شود.

همچنین فضای لازم برای  افزایش حجم روغن را فراهم کرد تا روغن بتواند در زمان منقبض شدن دیواره ها به حالت اولیه خود باز گردد.

در ترانسفور ماتور هرمتیک تمام سیم پیچی‌ها درون روغن قرار دارند. اما در هرمتیک با بالشتک گازی که از گاز نیتروژن پر شده است دارای ساختار بسته بدون انبساط و انقباظ روی دیواره‌های مخزن خنک کننده است.

در ترانسفورهایی که با قدرت بالا هستند از ترانسفور با لشتک گازی برای جلوگیری از انفجار استفاده می‌شود.

از مزایای این نوع ترانسفور بالشتک دار می‌توان جلوگیری از هزینه زیاد در مراقبت و نگهداری  منبع انبساط و کاهش ارتفاع  اشاره کرد.

معرفی انواع ترانسفورماتور هرمتیک

مزایای ترانسفور هرمتیک

در ترانسفور هرمتیک به نسبت دیگر ترانسفور‌ها که از مخزن روغن استفاده نمی‌کنند، دارای مزیت مفید و کاربردی است که مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است.

اکنون به دلیل بسته بودن مخزن می‌توان  در تمام طول عمر ترانسفور دیگر نیاز به تعویض روغن نداشته باشد. اکنون به چند موارد از این مزایا اشاره می کنیم.

  • تلفات کم هنگام استفاده از ترانسفورهرمتیک
  • نویز کمتر به نسبت دیگر ترانس‌ها
  • دستیابی سریع به انرژی در حال کار و آلودگی کمتر
  • در مقایسه با ترانسفورهای که در آن ها از روغن استفاده می‌شود حصاردار‌تر هستند.
  • با استفاده از این محصول دیگر نیازی به تجهیزات گران قیمت نخواهید داشت.
  • جدا شدن ترانسفورماتور از هوا و جلوگیری از به هدر رفتن عایق و روغن در ترانس
  • بهبود کیفیت در هنگام انجام عملیلات
  • این محصول در عین داشتن کیفیت فوق‌العاده بالا از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.
  • خرابی در انواع این مدل محصولات به ندرت دیده می‌شود .
  • جلوگیری از فرسایش روغن در تمام طول عمر این ترانسفور

معایب ترانسفورماتور هرمتیک

به‌طور کلی  هر نوع ترانسفورماتور که از برخورد روغن با فضای بیرونی جلو گیری کند ترانسفور هرمتیک نام دارد. این ترانسفور دارایی یک عیب می باشد، که معمولا دراین نوع ترانسفورماتور قابل مشاهده است.

فشار بیش از حد ناشی از بار مخزن معمولا باعث گرمی این دستگاه می‌شود، به همین دلیل وجود گاز های موجود مخزن در صورت  قوس ها در مسیر مداوم  باعث انبساط و بزرگتر شدن  اندازه طبیعی در دستگاه می‌شود.

زمانی که یک قوس در داخل لوله وجود داشته باشد بار های درون لوله را آزاد میکند از آنجایی که دستگاه باعث کاهش فشار مداوم درون دستگاه میشوند.

گاز ها به هم برخورد می‌کنند و باعث آسیب به ساختار  درونی دیواره های مخزن می‌شود.

کاربرد ترانسفورماتور هرمتیک

ترانسفورماتور هرمتیک به طور گسترده در سراسری کشور استفاده می‌شود  این نوع ترانسفورماتور به دلیلی این که هوا نمی‌تواند وارد مخزن روغن آن شود، طرفدار بسیاری دارد.

همچنین یکی از ویژگی های این ترانسفورماتور نگهداری جریان الکتریکی  درون مخزن رادبدون تغیر  نگهداری می کند در نتیجه باعث طول عمر بیشتر این ترانسفورماتور میشود.

بر همین اساس بیشتر ترانسفورماتورها با استفاده از دستگاه های سازگار می شوند که نوسانات مربوط به گرما را کنترل می کند همچنین بالشت  گازی از گاز نیتروژن پر شده است برای جبران به هدر رفتن حجم ناشی از گرما  مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین این ترانسفور‌ها  بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند بیشتر برای استفاده در محیط‌های بیرونی که با رطوبت، گرد و غبار در ارتباط هستند مناسب تر است.

به‌طور کلی از ترانسفورماتور در کارخانه‌های شیمیایی شرکت های بهره برداری نفت و گاز استفاده می‌شود. کاربرد این ترانسفورماتور در صنایع مانند داروسازی مهندسی کارخانه‌های سیمان و معادن به نیروگاه های الکترونیکی که با قدرت بالا ولتاژ  در ارتباط هستند بسیار مناسب است.

ایستگاه های قرار گیری ترانسفور هرمتیک سیار

این ترانسفورماتورها در محفظه‌های زیرزمینی یا گودال هایی که خطر شروع سیلاب در آن وجود دارد نصب می‌شود. همچنین میتوان این ترانسفورها را در زیر آب امورد استفاده قرار داد چون  کاملاً هرمتیک هستند.

ترانسفورماتور هرمتیک در روغن معدنی همراه با  مخزن انبساط و دارای یک محافظ بالایی پر شده از  گاز نیتروژن برای جذب انبساط روغن در این ترانسفور وجود دارد، همچنین سطح بیرونی دستگاه دارای محافظ با اپوکسی بیتومین است.

مشخصات ساختار ترانسفورماتور هرمتیک

ساختار ترانسفورماتور هرمتیک به گونه ایی طراحی و ساخته شده است که می‌تواند در برابر فشار ناشی از گرما و تغییر شرایط روغن درون مخزن با استفاده از تجهیزات ویژه ترانسفور را تنظیم کند.

همچنین وجود روغن در این ترانسفور نقش خنک کنند دستگاه را بر عهده دارد، زمانی که ترانسفور تحت فشار بار است انبساط حجمی را که در مایع روغنی که بر اثر حرارت موجود گرم می‌شود  را از طریق دریچه ای دیگر فشار بار را تحمل میکند.

همچنین  ترانسفورماتور هرمتیک دارای عملکرد خنک کننده برای زمانی که مخزن ترانس کامل از روغن پر میشود به طور خودکار مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع ترانسفورماتور دارای ساختار سیم پیجی شده هسته‌ایی برای انبساط مخزن ترانسفور است.  ترانسفوماتور‌های حرارتی مشابه از موتور معمولی هستند به این گونه ترانسفورماتور هرمیتک آب بندی شده هستند.

بنابراین هیچ تماسی بین روغن و هوا وجود ندارد. نهایت لنت‌های  که با شبکه‌های فشار  قوی و فشار ضعیف زیرزمینی مرتبط هستند باعث صرفه جویی در فضا و نیرو منابع می‌شود. همچنین این ترانسفورها برای جلوگیری از خطرات عمده ضروری هستند.

بنابراین در طراحی این ترانسفورماتور هرمتیک به گونه طراحی شده است که توانایی تحمل دمای -۶۰تا +۶۰ را دارد. همچنین  روغن مورد استفاده  برای ترانس هرمتیک می‌توان به روغن استر، روغن معدنی و روغن سیلکونی استفاده شود، ساختار مواد سیم پیچی شده یا از مس و یا آلومینویم است.

یکی از موارد مهم هنگام استفاده از این نوع ترانسفور می‌توان در محیطی سخت با اندازه کوچک برای قدرت ولتاژ بالا و مقاومت بیشتری نسبت ترانسفورهای دیگر مورد تضین بیشتری قرار دارد.

قیمت ترانسفورماتور های هرمتیک

معمولاً متقاضیان قبل از خرید ترانسفورماتورهای هرمتیک قصد دارند از قیمت این محصولات اطلاع پیدا کنند. اما عوامل مختلفی می تواند در قیمت‌گذاری این ترانسفورماتور نقش داشته باشند.

از جمله این عوامل می‌توان به برند سازنده این محصول اشاره کرد. اما به طور کلی اگر این محصولات را از مراکز اصلی فروش آن‌ها تهیه کنید نیازی نیست مبلغ زیادی برای خرید آن‌ها بپردازد.

قیمت ترانسفورماتور های هرمتیک

سخن پایانی

ترانسفورماتور هرمتیک با توجه کاربرد شگفت انگیزاش طرفداران بسیاری دارد با خرید ترانسفورماتور می‌توانید نیاز خود را با این ترانسفور به راحتی رفع کنید.

همچنین این ترانسفور تمام ویژگی‌های مد نظر شما را دارد که هنگام خرید این محصول می‌توان نظر شما را به خود جلب کند.

اکنون شما زمانی می‌توانید یک ترانسفور هرمتیک فوق العاد خوب را برای کار خود تهیه کنید که از سایت های معتبر و قابل اطمینان آن را خریداری نمایید. بر این اساس در سایت طاها ترانس برای شما انواع محصول صنعتی قراردارد که شما با مراجعه به این سایت می‌توانید محصولی اورجینال همراه با قیمتی مناسب تهیه کنید.

مقالات پیشنهادی

ترانس سفارشی

ترانس سه فاز

سکوی MOF

سکوی MOF چیست؟

سکوی MOF یکی از تجهیزات مهم و حیاتی در صنعت برق است، که به عنوان بستری برای نصب ترانس اندازه گیری مرکب (MOF) استفاده می

ادامه مطلب »