ترانس برق خانگی فاراتل

ترانس برق خانگی فاراتل

عناوین و سر فصل های این مطلب

ترانس برق خانگی نوعی ترانس تک فاز خانگی فاراتل است. این مدل ترانس این قابلیت را دارد که ولتاژهای غیر استاندارد جریان برق را به ولتاژ 220 یا 120 ولت تبدیل کند. درواقع این دستگاه توانایی این را دارد که در صورت افت جریان برق شهری یا هرگونه نوسان این مشکل را به‌ سرعت تشخیص دهد و بصورت اتوماتیک آن را رفع کند. این سیستم‌ ها در حالت معمول، عملکردی کاملا دیجیتالی دارند. امروزه ترانس های برق خانگی در انواع مختلفی تولید می شوند، که یکی از انواع آن ها ترانس برق خانگی فاراتل است. اگر می خواهید اطلاعاتی درباره ترانس برق خانگی فاراتل کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.

ساختار ترانس برق خانگی چگونه است؟

ترانس برق خانگی یا ترانس تک فاز خانگی فاراتل دارای دو سیم پیچ است که دسته اول یا بخش سیم پیچ اولیه میزان ولتاژ آن توسط شرکت برق تامین می شود و بخش دوم یا سیم پیچ ثانویه، جایی است که بارگیری در آن انجام می شود و منبع برق به سمت بخش اولیه متصل می شود. باتوجه به اینکه هدف، کاهش ولتاژ در سیم پیچ ثانویه است درنتیجه تعداد دورهای سیم پیچ در طرف دوم کمتر از طرف اول است. اگر ما یک ولت متر را به دو طرف سیم نصب کنیم، در این صورت این فرآیند باعث می شود که در طرف دوم ولتاژ خروجی داشته باشیم که برابر با 240 ولت است و می تواند تامین کننده ولتاژ مورد نیاز برای استفاده از وسایل برقی باشد.

انواع ترانس برق خانگی فاراتل

انواع ترانس برق خانگی فاراتل

ترانس تک فاز خانگی فاراتل در مدل و برندهای مختلفی موجود است که هریک متناسب با نیاز افراد انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از مهمترین انواع ترانس برق خانگی فاراتل به شرح زیر است:

  • ترانسفورماتور اتوماتیک AVR40 فاراتل
  • ترانس اتوماتیک AVR32 فاراتل
  • ترانس اتوماتیک AVR25C فاراتل
  • ترانسفورماتور اتوماتیک فاراتل مدل DigiPower6

ترانس اتوماتیک AVR40 فاراتل

ترانس اتوماتیک AVR40 فاراتل مناسب برای یخچال و فریزرهای خانگی است. این ترانس تک فاز خانگی فاراتل طوری طراحی و تولید شده است که از دستگاه ‌ها در برابر نوسانات برق شهر و خطرات ناشی از ایجاد رعد و برق محافظت می کند، بدون اینکه کوچکترین آسیبی به این وسایل وارد شود. این مدل ترانس بصورت تمام اتوماتیک است و نیازی به خاموش کردن ندارد و با تنظیم ولتاژ برق شهر بطور اتوماتیک، ولتاژ مناسب را برای مصرف ‌کننده فراهم می کند. این ترانس مجهز به سیستم حفاظت در برابر افزایش دمای داخلی است و اگر درجه حرارت داخلی دستگاه ترانس از حد استاندارد بالاتر رود، برق خروجی دستگاه بطور اتوماتیک قطع می ‌شود. در این حالت اگر بار بیش از حد مجاز به دستگاه ترانس متصل شده باشد، آن را باید از خروجی جدا کنید.

ویژگی های ترانس اتوماتیک AVR40 فاراتل بسیار زیاد است. برخی از این ویژگی های این ترانس تک فاز خانگی فاراتل شامل قابلیت تقویت ولتاژ برق شهر، طراحی شده برای استفاده رومیزی، مجهز به سیستم حفاظت در برابر ولتاژ ورودی و خروجی خارج از محدوده مجاز،  مجهز به مدار تاخیر برای محفاظت دستگاه‌ های مصرفی در هنگام قطع و وصل برق شهر و  حفاظت از وسایل شما در برابر افزایش دمای داخلی می شود.

ترانس اتوماتیک AVR40 فاراتل

ترانس اتوماتیک AVR32 فاراتل

ترانس اتوماتیک AVR32 فاراتل نیز نوعی ترانس تک فاز خانگی فاراتل است که مجهز به فیلتری بوده که نویز موجود در برق شهر را که باعث اختلال در عملکرد دستگاه‌ های برقی می شود را حذف می کند. به طوری که برق مصرفی بدون هرگونه اختلال، مناسب برای استفاده دستگاه‌ های مصرفی است. این ترانس تک فاز برای حفاظت و تقویت برق تک ‌فاز ساختمان‌ های دارای کنتور32 آمپر مناسب است و مجهز به هشداردهنده صوتی است.
زمانی که بار مصرفی دستگاه بیش از 32 آمپر شود به صدا در می ‌آید. همچنین اگر ولتاژ خروجی بیش از 245 ولت و یا کمتر از 190 ولت شود، ترانس اتوماتیک فاراتل ولتاژ خروجی را قطع می کند و از دستگاه ‌های مصرفی در برابر برق غیر نرمال محافظت می کند و در این حالت نمایشگر قرمز روشن می ‌شود. بعد از عادی شدن ولتاژ برق شهر، ترانس اتوماتیک بعد از حدود 3 دقیقه بصورت خودکار برق را به دستگاه مصرفی وصل می کند و نمایشگر سبز روشن می شود.

برخی از ویژگی های این ترانس تک فاز خانگی فاراتل شامل قابلیت نصب بصورت دیواری و بعد از کنتور، مناسب برای تجهیزات برقی ساختمان ها و دارای کنتور تک فاز 32 آمپر، برخورداری از رنج وسیع تثبیت ولتاژ، مجهز به سیستم حفاظت در برابر ولتاژ ورودی و خروجی خارج از محدوده مجاز، مجهز به فیلتر برای حفاظت دستگاه‌ های مصرفی در برابر نویزها و اختلالات برق شهر، مجهز به هشداردهنده صوتی و مجهز به کلید مخصوص برای استفاده از روشنایی هنگام ضعف بیش از حد برق شهر می شود.

طاها ترانس

ترانس اتوماتیک 6 کیلووات مدل AVR25C

ترانس اتوماتیک 6 کیلووات مدل AVR25C فاراتل این قابلیت را دارد که از لوازم برقی شما در برابر اختلالات برق شهر و سایر عواملی که باعث نوسانات برق می شود، محافظت کند. استفاده از این ترانس را برای آپارتمان ‌ها پیشنهاد می کنیم، زیرا کارکرد این ترانس تک فاز خانگی فاراتل طوری است که با نصب آن در کنار کنتور و در مسیر ورودی برق ساختمان، تمام لوازم برقی مورد استفاده شما با استفاده از ترانس محافظت می شود.
یکی از قابلیت‌ های این مدل ترانس فاراتل، توانایی تنظیم ولتاژ ورودی در محدوده‌ 140 تا 275 ولت است. به طوری که لوازم برقی که به نوسانات ولتاژ حساس هستند از آسیب نوسانات ولتاژ ایمن خواهند بود. ترانس AVR25C دارای فیلتری است که نویز موجود در برق شهر را حذف می کند. این ترانس تک فاز مناسب برای تجهیزات برقی دارای کنتور تک فاز 25 آمپر است و دارای ویژگی هایی مانند نصب بصورت دیواری و بعد از کنتور، تقویت ولتاژ برق شهر و مجهز به هشداردهنده صوتی برای اعلام اضافه بار است.

ترانس برق خانگی فاراتل

ترانس اتوماتیک فاراتل مدل DigiPower6

ترانسفورماتور اتوماتیک فاراتل مدل DigiPower6 به دلیل استفاده از میکروکنترلرهای سریع، قابلیت های مناسبی را برای این دستگاه فراهم کرده است. تا از وسایل شما در برابر نوسانات برق شهر محافظت کند. افزایش عمر و تداوم وسایل شما در هنگام ضعیف شدن برق شهر، صرفه‌جویی در وقت و هزینه ‌های تعمیراتی از مهمترین مزیت های استفاده از ترانس DigiPower6 است. ویژگی های این ترانس تک فاز خانگی فاراتل شامل ردیابی عیوب احتمالی بصورت خودکار، طراحی شده برای استفاده رومیزی،  دارای هشداردهنده صوتی، دارای سیستم حفاظت در برابر نوسانات شدید برق و صاعقه ،  دارا بودن سه مرحله تقویت، امکان ردیابی عیوب دستگاه به طور اتوماتیک، قطع خروجی در صورت افزایش دمای داخلی، مجهز به سیستم حفاظت از دستگاه ­های مصرف­ کننده و امکان کار با ژنراتور است.

سخن پایانی

امروزه برای جلوگیری از آسیب رسیدن به بسیاری از دستگاه های برقی از ترانس برق خانگی یا ترانس تک فاز خانگی فاراتل استفاده می شود. تا در صورت ایجاد اختلال در برق شهری لوازم برقی شما دچار آسیب نشود. شرکت فاراتل با تحقیق درباره ویژگی و نقاط ضعف شبکه برق ایران توانسته است محصولات مناسبی را برای سازگاری با این شبکه و پوشش نقاط ضعف آن طراحی و تولید کند.
پیشنهاد می کنیم برای خرید انواع ترانس ها به سایت طاها ترانس مراجعه کنید که دارای نیروهای متخصص و تیم حرفه ای است. باتوجه به نیاز صنعت به رونق تولیدات داخلی و کاهش قیمت، گروه تولیدی صنعتی ترانس طاها تمام تلاش خود را برای کاهش هزینه ها را کرده است تا بتواند رضایت مشتریان خود را جلب کند. از ویژگی های این سایت معتبر تضمین کمترین قیمت، پشتیبانی فنی و گارانتی، تجربه تیم مدیریتی، تکنولوژی های خاص و تست و بررسی کیفیت است.

مقاله پیشنهادی

ترانس قدرت

ترانس اتو

کنتاکتور چیست ؟

کنتاکتور چیست ؟

در مدارهای الکتریکی برای قطع و وصل جریان الکتریکی از کنتاکتور استفاده می شود و در اصل یک کلید مغناطیسی است که برای خاموش و

ادامه مطلب »