ترانس برق صنعتی یا استابلایزر سه فاز

ترانس برق صنعتی یا استابلایزر سه فاز

عناوین و سر فصل های این مطلب

این دستگاه جزو بهترین دستگاه ها برای تثبیت برق سه فاز و برابر کردن ولتاژ سه فاز می باشد که در اکثر مراکز صنعتی از آن استفاده می کنند که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی ترانس برق صنعتی یا استابلایزر سه فاز می پردازیم.

استابلایزر سه فاز یا ترانس صنعتی چیست ؟

ترانس برق صنعتی یا استابلایزر سه فاز دستگاهی است که وظیفه آن ثابت نگه داشتن ولتاژ برای تجهیزات الکترونیکی می باشد و از نوسانات ولتاژ جلوگیری می کند. این دستگاه قابلیت ولتاژ ورودی و خروجی را به صورت یکسان برای تجهیزات برقی شما فراهم می کند . این استابلایزر دارای قدرت بالای 15KVA با توان VA80000 می باشد و در فعالیت های صنعتی و آزمایشگاهی برای کاهش ولتاژ کاربرد دارد. قطعات و ابزار متنوعی در این دستگاه وجود دارد که هر کدام خاصیت و مزایای خود را دارا می باشند .

استابلایزر سه فاز

مزیت استفاده از استابلایزر سه فاز یا ترانس برق صنعتی

ترانس برق صنعتی یا استابلایزر سه فاز دارای مزایای بسیاری می باشد که شامل این موارد است :

این دستگاه دارای صفحه نمایش دیجیتال است ، طراحی سیستم هشدار آن به صورت آلارم در صورت اضافه بار می باشد ، استابلایزر سه فاز دارای سیستم قطع جریان دستگاه در صورت بار بیش از ۲/۸ توان نامی می باشد ، این ترانس ها دارای سیستم خنک کننده اتوماتیک می باشند و مجهز به سیستم مدار الکتریکی و مدار کنترل فیدبک هستند ، با داشتن فیلتر مخصوص از نویزهای لحظه ای جلوگیری می کنند ، این دستگاه دارای دامنه اصلاح ولتاژ بالا می باشند و ولتاژ خروجی این مدل خطی و پیوسته است .

ویژگی های استابلایزر سه فاز

ویژگی های ترانس برق صنعتی یا استابلایزر سه فاز جبران افت یا افزایش ولتاژ از ۱۵۰ تا ۳۰۵ ولت است ، کنترل توالی فاز و دامنه هر فاز را ثابت می کند ، محافظت از کلیه وسایل برقی از صاعقه و رعد و برق ، مجهز به سیستم حفاظت از افزایش دمای دستگاه با اضافه بار ، صدای کم و ابعاد مناسب ، دارای سنسورهای حرارتی و غیره از ویژگی های این دستگاه ها می باشد.

چرا باید از ترانس صنعتی یا استابلایزر سه فاز استفاده کنیم ؟

عملکرد ترانس برق صنعتی یا استابلایزر بسیار مهم است چون از نوسانات ولتاژ برق جلوگیری می کند و باعث جلوگیری از آسیب دیدن قطعات و تجهیزات برقی می شود و بیشترین آسیب زمان قطعی جریان برق ایجاد می شود که در حقیقت این تثبیت کننده ولتاژ سه فاز دارای شش ترانس است که به دو دسته ترانس های اولیه و ثانویه تقسیم می شود که هر کدام از اینها کاربرد خاصی دارد . این ترانس های اولیه و ثانویه روی موتور سروو استابلایزر به کمک ذغال حرکت می کنند و وظیفه و کار آنها خروج ولتاژ ثابت می باشد که نقش بسیار مهمی در ثابت شدن ولتاژ دارند.

کاربرد استفاده از دستگاه استابلایزر سه فاز

این دستگاه ها در صنایع نظامی ، غذایی ، محیط های صنعتی ، ایستگاه های مخابراتی ، رادیویی ، محیط های آزمایشگاهی ، وسایل و تجهیزات الکتریکی مانند لوازم خانگی ، یخچال و فریزر ، ماشین لباسشویی، در بیمارستان ها ، کارخانجات و غیره کاربرد  دارند و از پر فروش ترین دستگاه های تجهیزات الکترونیکی در بازار می باشند.  امروزه از عملکرد این ترانس ها بسیار استقبال شده است و یک وسیله بسیار مهم و ضروری در هر مکانی می باشد.

نکات مهم در هنگام خرید ترانس برق صنعتی

هنگام خرید ترانس برق صنعتی یا استابلایزر سه فاز باید به این نکات توجه کرد :

مهمترین نکته برای این دستگاه ها گارانتی و خدمات پس از فروش برای استابلایزر است و شما باید از فروشگاهی معتبر و قابل اطمینان این تجهیزات را خریداری کنید . همچنین باید توان دستگاه مصرفی خود را بررسی کنید و دقت کنید که دستگاه ظرفیت تجهیزات برقی شما را داشته باشد.

ترانس برق صنعتی یا استابلایزر سه فاز

قیمت ترانس برق صنعتی

ترانس برق صنعتی یکی از دستگاه های است که به علت کارکرد بالا و کیفیت بالا جزو بهترین دستگاه ها برای ثابت شدن ولتاژ برق شناخته شده است و قیمت آن بستگی به توان و قدرت این دستگاه ها دارد .

سخن پایانی

ترانس برق صنعتی یا استابلایزر سه فاز باعث حفاظت و ایمنی اکثر تجهیزات برقی منازل و صنایع می شود و دارای مزایای بسیاری می باشد و از سوختن وسایل برقی و تجهیزات به خاطر کاهش یا افزایش ولتاژ جلوگیری می کند و با خرید این دستگاه  در هزینه های شما صرفه جویی می شود.

مقاله پیشنهادی

ترانس کنترل

ترانس هرمتیک

ترانس هرمتیک

ترانس هرمتیک مبحث امروز ما در این مقاله است که قصد داریم با در اختیار گذاشتن اطلاعات مفیدی که در دست داریم دانش شما خوبان

ادامه مطلب »
هسته ترانسفورماتور

هسته ترانسفورماتور

هسته ترانسفورماتور از ورق‌های نازک که لمینیت نامیده می‌شود ساخته شده است. انواع هسته های ترانسفورماتور وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های مخصوصی دارند. با

ادامه مطلب »