ترانس هرمتیک چیست؟

ترانس هرمتیک چیست

عناوین و سر فصل های این مطلب

در پاسخ به اینکه ترانس هرمتیک چیست می توان گفت یک وسیله بسیار کاربردی بوده که توانسته تاثیر بسیار زیادی در سیستم انتقال نیروی الکتریکی ایجاد نمایند ‌. ترانس و یا ترانسفورماتور یکی از مهم‌ترین سیستم ها و تجهیزات در مدار الکتریکی به شمار می آیند ، با وجود نیروی الکتریسیته و برق دنیا مدرن و پیشرفته شده است .

اما برای انتقال این نیرو به جای جای کره خاکی به ترانس یا ترانسفورماتور احتیاج داریم ، یکی از با کیفیت ترین نمونه های این محصول ترانس هرمتیک بوده که در این به ارزیابی آن می پردازیم ، خواهشمندیم با ما همراه شوید .

تعریف کامل ترانس هرمتیک

پیش از تعریف ترانس هرمتیک چیست، لازم بوده تا در رابطه با ترانس و ترانسفورماتور نیز صحبت کوتاهی داشته باشیم . برق تولید شده در نیروگاه توسط کابل ها و سیم کشی های مختلف به نقاط متعدد دنیا منتقل خواهد شد . سازه های فلزی که وظیفه انتقال برق و الکتریسیته را برعهده دارند .

برق عبوری دارای ولتاژ متعددی بوده و دارای نوسان است . برای جلوگیری از حوادث غیر قابل جبران ناشی از نوسانات ولتاژ نیاز به یک سری تجهیزات خاص داریم . برای تنظیم ولتاژ برق ورودی از دستگاهی تحت عنوان ترانس و یا ترانسفورماتور استفاده می کنند .

ترانس متشکل از قطعات مختلفی بوده که وظیفه آن دفع گرمای ناشی از ولتاژ بالا و همچنین تنظیم ولتاژ به صورت استاندارد است . جهت تحقق این امر بایستی ترانسفورماتور دارای طراحی خاصی باشد. در حال حاضر یکسری ترانس وارد بازار شده که با استفاده از روغن ، گرمای ناشی از ولتاژ بالا را خنثی می‌ کند .

همچنین با ساختار منخصر به فرد خود مانع از تغییر حالت روغن درون دستگاه شده و آن را به تالت اولیه و عادی خود باز می گرداند . به این نوع ترانس های تازه وارد ترانس هرمتیک گفته می‌شود . ترانسفورماتور هرمتیک با بهره مندی از روغن دمای ناشی از ولتاژ ورودی را کنترل کرده و مانع از ترکیب روغن با اکسیژن و رطوبت خواهد شد ‌.

با این وجود روغن دچار فساد و یا از دست دادن مقاومت نشده و در ماکسیمم و مینیمم دما ترانسفورماتور عملکرد استاندارد و درستی دارد و شاهد هیچ گونه نوسان در ولتاژ نخواهیم بود .

ترانس هرمتیک چیست

انواع ترانس هرمتیک

سوال ترانس هرمتیک چیست می توان گفت که با کارایی خاص خود توانسته مشکلات ناشی از ولتاژ بالا در مدار الکتریکی را به خوبی برطرف کند و خطرات و آسیب های ناشی از ولتاژ غیر استاندارد را کنار بزند .

برای ساخت این نوع ترانسفورماتور از طراحی خاصی استفاده شده ، و بر اساس طراحی شاهد دو نوع ترانس هرمتیک در بازار هستیم . با وجود تفاوتی که میان این تجهیزات دیده شده ، در عملکرد و قطعات بکار رفته شده شاهد یک سری اختلاف هستیم ، انواع ترانس هرمتیک به شرح زیر است ؛

  • ترانس هرمتیک با بالشتک گازی: ساختار این نوع ترانسفورماتور بدون بسته است ، بالشتک گازی متشکل از گاز نیتروژن یکی از قطعات اصلی این نوع ترانسفورماتور می باشد . اما هیچ گونه منبع انبساط در ترانس تعبیه نشده و برای کاهش دمای ترانسفورماتور از یکسری رادیاتور های خنک کننده استفاده شده می شود .

رادیاتور ها به دو صورت جدا شدنی و جوش خورده به ترانسفورماتور ها متصل شده اند . البته مخزن صلب نیز در این ترانس تعبیه شده است .

  • ترانس هرمتیک بدون بالشتک گازی: همان طور که از نام این دستگاه مشخص است ، هیچ نوع بالشت گازی در آن وجود ندارد . اما به جای آن یک منبع انبساط پرقدرت برای ترانسفورماتور طراحی شده که این ترانس کاملاً پر از روغن و بسته می باشد .

هر کدام از این ۲ ترانس هرمتیک کارایی خاص خود را دارند و استفاده از آن ها با مزایای متعددی همراه است . بنا به کارایی و مکان نصب ترانس ما بین این دو ندل از ترانسفورماتوردست به انتخاب می زنند .

منظور از منبع انبساط در ترانس هرمتیک چیست؟

در ادامه به پرسش ترانس هرمتیک چیست می پردازیم.در ترانس هرمتیک بدون بالشتک گازی یک منبع انبساط طراحی شده که خطرات ناشی از تغییرات روغن در ترانسفورماتور کاملا خنثی شده است .

منبع انبساط یک حالت ارتجاعی داشته که با این ویژگی روغن را کنترل کرده و به حالت اولیه خود باز می گرداند . مکان نصب این منبع کنار مخزن روغن است ، هنگامی که در اثر عبور ولتاژ با دمای بالا ترانسفورماتور مواجه هستیم .

روغن درون ترانس با افزایش دما و افزایش مواجه شده ، که امکان انفجار را بالا می برد ، برای جلوگیری از این اتفاق منبع انبساط به کمک ترانس می آید‌ . حالت ارتجاعی و فنری منبع انبساط هنگام پایین بودن دمای روغن طبیعی و عادی است و فضای بیشتری در اختیار روغن خواهد بود .

اما با افزایش دمای روغن و گرم شدن آن ، منبع انبساط در اثر فشتر ناشی تز روغن جمع شده و فضای مخزن روغن بیشتر خواهد شد . با این وجود ترانسفورماتور فشار ها را خنثی کرده و سیستم خنک کننده سرعت کاهش دما را بهبود می بخشند . در حقیقت فشار ناشی از افزایش حجم و دمای روغن به منبع انبساط منتقل شده و فنر درون این منبع جمع خواهد شد .

راهنمای خرید ترانس هرمتیک

ترانس هرمتیک با توجه به ساختار حرفه‌ای و جدیدی که دارد ، جایگزین ترانسفورماتور های پیشین شده و خطرات ناشی از افزایش دما تا حد زیادی در ترانس ها کاهش خواهد یافت . به همین دلیل تقاضای این محصول در بازار بسیار بیشتر از نمونه های مشابه است .

این محصول توسط برندهای معتبری در دنیا تولید و به بازارهای بین المللی ارائه شده است ، اما متاسفانه با تولید ترانسفورماتور های تقلبی و فیک در بازار شاهد خطرات زیادی ناشی خواهیم بود . از این رو برای خرید ترانس هرمتیک لازم است تا با یک مرکز معتبر و درجه یک مراجعه شود .

در کشور ما مجموعه طاها ترانس به عنوان یکی از ارائه دهندگان ترانس هرمتیک فعالیت دارد و باعث شده تا بازار داخل ایران برای خرید این محصول با مشکل مواجه نشود . در ادامه به ترانس هرمتیک چیست می پردازیم.

خوشبختانه قیمت ترانس هرمتیک در مجموعه طاها ترانس از دیگر عرضه کنندگان موجود در بازار کمتر است و خریداران به راحتی به طاها ترانس اعتماد خواهند کرد . خریداران به راحتی با مراجعه به طاها ترانس قادر به خرید محصول مورد نظر خود هستند .

ترانس هرمتیک چیست

کلام نهایی

ترانسفورماتور ها در سیستم انتقال و توزیع نیروی الکتریسیته اهمیت بسیار زیادی دارند ، در صورتی که این تجهیزات خاص و کاربردی نباشند ، قطعا استفاده از نیروی الکتریسیته با مشکلاتی همراه خواهد بود . امروزه ترانسفورماتور های پیشرفته و جدیدی تولید شده‌اند که به بهترین نحو ممکن ولتاژ نیروی الکتریسیته را کنترل و هدایت می کند .

یکی از بهترین ترانسفورماتور های موجود در بازار ترانس هرمتیک بوده ، که ساختار پیچیده تری نسبت به نمونه های قبلی دارد . این محصول با کیفیت توسط مجموعه طاها ترانس به بازار داخلی ایران ارائه شده و امکان خرید این کار های حرفه ای برای متقاضیان فراهم است .

مجموعه طاها ترانس با ارائه خدمات متعددی به متقاضیان کمک کرده تا خریدی امن ، با کیفیت و درجه یک را تجربه کنند . متقاضیان در این مرکز از خدمات پس از فروش زیادی بهره مند خواهند شد . از این که در این مقاله با ما همراه بودید ممنونیم . در این مقاله سعی کردیم تا پاسخی مناسب برای پرسش ترانس هرمتیک چیست بیان کنیم.

ترانس اتو

ترانس افزاینده