خرید ترانس فریت

خرید ترانس فریت

عناوین و سر فصل های این مطلب

خرید ترانس فریت یا ترانسفورماتور هسته فریت ، با توجه به ویژگی نفوذ‌پذیری عالی ماده فریت ، به منظورهای گوناگونی صورت می‌پذیرد . برای آشنایی بیشتر با این نوع از ترانسفورماتورهای کارآمد ، سبک و ارزان قیمت ، مقاله پیش‌رو را که توسط تیم طاها ترانس گردآوری شده است ، تا انتها مطالعه بفرمایید .

ماده فریت چیست؟

ماده‌ی فریت ترکیبی از اکسید اهن ، منگنز ، زینک و نیکل می‌باشد که به دلیل خاصیت نفوذ پذیری بالای نیروی مغناطیسی و هدایت الکتریکی پایین به یک ماده ایده‌آل در ساخت هسته‌های ترانس در فرکانس‌های بالا تبدیل شده است .

ترانس فریت اغلب در منابع تغذیه ترانسی یا سوییچینگ با فرکانس بالا به کار گرفته می‌شوند . ترانس فریت در این منابع تغذیه موجب کاهش جریان‌های گردابی و تلفات سوییچینگ خواهد شد .

همینطور استفاده از ماده فریت از تعداد دور‌‌های سیم پیچی ترانس کم کرده که منجر به پایین آمدن قیمت تولید ، کوچک شدن سایز و سبک‌تر شدن وزن آن خواهد شد . اگر مایل به خرید ترانس فریت برای منابع تغذیه خود هستید ، در ادامه این مقاله با ما همراه شوید .

خرید ترانس فریت

ترانس فریت چیست؟

ترانس فریت ترانسی است که هسته آن از آلیاژ‌های غیر رسانایی با ماهیت فرو مغناطیسی ساخته شده و دور این هسته را سیم‌پیچ‌هایی ترانسفورماتور در بر می‌گیرد .

در واقع نمی‌توان ترانس فریت را بدون مزایا و ویژگی‌های ماده فریت تعریف کرد ، ازاین رو هر جا که بخواهیم از این نوع ترانس صحبت کنیم ناگزیر به سراغ فریت و خواص آن می‌رویم .

ترانس فریت با توجه به خواص فیزیکی و الکتریکی ماده فریت ، مزایایی چون نفوذپذیری مغناطیسی عالی و عدم جریان‌های گردابی در مدار را دارد ؛ از این رو خرید ترانس فریت به نسبت سایر ترانس‌های مغناطیسی متقاضیان بیشتری دارد .

ترانس فریت‌ به طور گسترده در منابع تغذیه سوییچینگ با فرکانس بالا ، سلف‌‌های قابل تنظیم ، مدار‌های با فرکانس بالا و ترانسفورماتور‌های باند پهن استفاده شود .

اگر هدف شما از باز کردن این صفحه آشنایی با این ترانسفورماتور و خرید ترانس فریت بوده ، در ادامه مقاله با ما همراه شوید تا با آشنایی با انواع ترانس فریت ، متوجه شوید که کدام نوع از این ترانسفورماتور به کار شما خواهد آمد و خریدی مطمئن و مطابق با نیاز خود داشته باشید .

انواع و خرید ترانس فریت بر اساس ترکیبات شیمیایی

در زمان خرید ترانس فریت در بازار با دو نوع ترانس فریت منیزیم منگنز و ترانس فریت نیکل روی مواجه می‌شوید . در ادامه مطلب به شما خواهیم گفت که منظور از این دو نوع چیست و چه تفاوتی با هم دارند .

فریت منیزیم منگنز (MnZn):

این نوع ترانس فریت در مقایسه با ترانس فریت نیکل روی سطح اشباع و نفوذ پذیری مغناطیسی بالاتری دارد . این نوع ترانس‌ها برای دامنه‌هایی با فرکانس کاری کمتر از 5MHz به کار گرفته می‌شوند . با توجه به سطح امپدانس ، این نوع هسته فریت برای سلف‌هایی تا 70 مگاهرتز مناسب است .

فریت نیکل روی (NiZn): ترانس فریت نیکل روی در مقایسه با ترانس فریت منیزیم منگنز مقاومت بیشتری دارد و در مناطقی که فرکانس‌ها از 2MHz تا چند صد مگاهرتز است ، به کار گرفته می‌شود . این نوع ترانس فریت بر عکس نوع قبلی برای سلف‌هایی بیشتر از 70 مگاهرتز مناسب می‌باشد .

این گونه فریت‌ها نقطه کوری زیر500  درجه سانتیگراد دارند ( در دمایی بیشتر از این خاصیت مغناطیسی مواد فریت از بین می‌رود ) و به دما بالاتر از این درجه حساس هستند . پس در زمان انتخاب و خرید ترانس فریت ، این مسأله را در نظر بگیرید .

انواع و خرید ترانس فریت بر اساس اشکال مختلف

اگر قصد خرید ترانس فریت را دارید ، باید به اشکال مختلف آن نیز آشنا باشید تا خرید کارامد‌‌تر و ایده‌ال‌تری داشته باشید .

هسته فریت EI : در این نوع ترانس فریت ، ساختار و مونتاژ سیم‌پیچ ‌ها بسیار ساده و آسان است . این شکل از ترانس فریت در سلف‌های قدرتی و ارتباطی ، ترانسفورماتور ‌های باند پهن ، مبدل و اینورتر به کار گرفته می‌شوند .

هسته های  ETD: این شکل از هسته فریت از یک قسمت مرکزی با حداقل مقاومت در مقابل سیم پیچ تشکیل شده است . سایز این شکل از هسته برای بالا بردن بازدهی ترانسفورماتور قابل تغییر است . این نوع ترانس فریت برای ترانسفورماتور‌های قدرتی و القاگر‌ها به کار گرفته می‌شوند .

هسته های  EFD: فریت‌های EFD به علت بخش‌های مقطعی برای ترانسفورماتور‌های کوچک و القاگر‌ها به کار گرفته می‌شوند .

هسته های EER: مرکز این نوع از فریت گرد می‌باشد که سبب کاهش طول مسیر سیم‌پیچ ، جمع شور شدن ترانس و سبکی ترانس فریت خواهد شد .

خرید ترانس فریت

ترانس فریت‌ها با توجه به ویژگی نفوذپذیری عالی نیروی مغناطیسی و تلفات کم ، در ساخت القاگر‌ها و ترانسفورماتورها بسیار مورد تقاضا است .

در خرید ترانس فریت باید بر اساس نیاز خود به شکل ، دمای کور ، ترکیبات شیمیایی ، ابعاد ، وزن ، تعداد سیم‌پیچ و … توجه کنید ، البته خرید ترانسفورماتور هسته فریت کار آسانی نیست و نیاز به محاسبات تخصصی دارد .

تیم مهندسی طاها ترانس ‌می‌تواند به شما در خرید این قطعه کمک کند ، آنها با پرسیدن نیاز شما تمام محاسبات لازم را انجام داده و به شما خواهند گفت که کدام یک از ترانس ‌فریت‌های عرضه شده در فروشگاه مناسب نیاز شماست .

در ادامه بحث خرید ترانس فریت باید اضافه کرد که ترانس فریت قیمت بسیار پایینی دارد زیرا متریال اولیه آن یعنی فریت از هیدروکسید آهن بوده و تولید آن نیز پیچیدگی زیادی ندارد .

اگر قصد خرید این محصول را با کیفیت بالا در کنار قیمت ارزان دارید این محصول را از سایت تولید کننده آن یعنی طاها ترانس خریداری کنید .

خرید ترانس فریت

سخن پایانی

شرکت مهندسی طاها ترانس سابقه و دانش بسیار بالایی در تولید انواع ترانس ، چوک ، سلف و … دارد . این گروه‌ مهندسی ، ترانس فریت را در انواع مختلفی که در این متن به آن اشاره کردیم تولید و صورت آنلاین به فروش می‌رسانند . هدف از فروش آنلاین این محصول دسترسی و خرید آسان محصولات این شرکت در اقصی نقاط ایران می باشد .

هر محصولی که مدنظرتان است را با راهنمایی مشاوران طاها ترانس به درستی انتخاب کنید ، سپس ان را در سایت سفارش دهید . تیم پشتیبانی این سایت در کمترین زمان محصول خریداری شده را در درب منزل به شما تحویل خواهد داد .

مقالات پیشنهادی

ترانس اتو

ترانس سفارشی