راه اندازی ترانس فلای بک

راه اندازی ترانس فلای بک

عناوین و سر فصل های این مطلب

راه اندازی ترانس فلای بک جهت ایمن سازی جربانات الکتریکی الزامی است . جربانات نامناسب بدترین آسیب ها را به مدار الکتریکی ابزارآلات برقی وارد می نمایند .

از این رو افراد می بایست به فکر کنترل ولتاژ جریانات باشند . ترانسفورماتور های فلای بک از کارآمدترین دستگاه های الکترونیکی در صنعت هستند .

راه اندازی این دستگاه در واحد های تولیدی ، ایمنی و سلامت دیگر ابزارآلات را تضمین می کند . با وجود این سیستم در خط شبکه ، آسیب پذیری دستگاه ها به حداقل می رسد .

در ادامه مبحث به چگونگی راه اندازی این ابزار و مزایای بهره گیری از آن می پردازیم ، با ما همراه شوید .

چگونگی راه اندازی ترانس فلای بک

صنایع مختلفی در جامعه فعالیت می کنند . صنعت برق و الکترونیک از برتربن صنایع در جهان می باشد . تولیدات این بخش از صنعت ، شرایط زندگی و کار را برای افراد آسان ساخته است .

غالبا تولید این صنعت ، انرژی خود را از جریانات الکتریکی تامین می کنند . ترانس فلای بک از محبوب ترین و پرفروش ترین سیستم های الکتریکی در بازار است که به عنوان تجهیزات مراقبتی از آن یاد می شود .

با وجود طراحی خاص و سازگاری بالا با تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی می توان جهت تولید ابزارآلات صنعتی نوین از انواع این محصول استفاده کرد .

خاصیت اصلی ترانس های فلای بک کنترل جریانات الکتریسته در ولتاژ های بالا است . از این رو می توان در مکانیسم دستگاه های قدرتی و سرعتی از این تجهیز بهره گرفت .

راه اندازی ترانس فلای بک سخت نیست . نصب دستگاه را به متخصصین بسپارید . چگونگی اتصال محصول ، عملکرد آن را تضمین می کند .

اگر بین قطعه و دستگاه های الکتریکی جریانی قدرتمند برقرار نشود ، مدار الکتریکی دستگاه به خطر می افتد . افراد بر فرض این که ترانس در شبکه اصلی جریان قرار دارند ، سیستم ها را به پریز های برق متصل می نمایند .

در چنین مواقعی راه اندازی ترانسفورماتور فلای بک در دو صورت انجام می شود . در حالت اول با این که تجهیز در مدار جریان قرار دارد ، اما قابلیت کنترل و تنظیم جریانات را ندارد .

بدین خاطر جریان الکتریکی با ولتاژ اصلی به سیستم های متصل در مدار منتقل می شوند . از این رو دستگاه در زمان کوتاهی نظم و قدرت خود را ار دست می دهد .

در حالت دوم ، اتصال ضعیفی بین تجهیز و دستگاه مدنظر ایجاد می شود . در چنین مواقعی ایمنی دستگاه تنها 1 ٪ تامین می گردد .

باز هم در این شرایط راه اندازی ترانسفورماتور فلای بک بیهوده است . بایستی بین تجهیز و سیستم های مدنظر اتصالی قوی برقرار گردد تا از همان ابتدای فعالیت سیستم ، جریاناتی قدرتی در ولتاژ بالا به سیستم منتقل شود .

در راه اندازی ترانس فلای بک ، حتما جریان سیستم را قطع کنید وگرنه در حین فعالیت تان مشکلات جبران ناپذیری به وجود می آید که حل آن از عهده شما خارج است .

راه اندازی ترانس فلای بک

راه اندازی ترانس فلای بک لازم است ؟

همانطور که در مطالب پیش نیز اشاره شد ، جریانات الکتریکی و ابزارآلات برقی در دنیای امروز علاوه بر انجام امور خانه دادی پا به میدان های صنعتی گذاشته اند .

کنترل جربانات الکتریکی از پایه مقدور نیست . این انرژی برتر با وجود کنترل های بسیار نیروگاه ها باز هم در طول خطوط انتقال بر اثر عوامل محیطی دچار نوسانات متعددی می شوند .

جهت ایمن سازی ابزارآلات برقی در برابر آسیب های شوک های الکتریکی و نوسانات جریان ، ابزارآلات متعددی به کمک شما آمده اند . ترانس فلای بک از برترین تولیدات صنعت الکترونیک در عصر حاضر است .

این تجهیز کارآمد با قرارگیری در مدار جریان متناسب ، علاوه بر کنترل نوسانات بر ولتاژ الکتریکی مدار می افزاید . از این رو سلامت و ایمنی ابزارآلات صنعتی را دو چندان می کند .

اگر می خواهید به صورت مداوم از کیفیت و قدرت ابزارآلات الکتریکی و الکترونیکی ساختمان بهره ببرید ، در طراحی مدار الکتریکی تجهیز یا بر سر جریان آن از انواع ترانسفورماتور ها استفاده کنید .

راه اندازی ترانس فلای بک به نفع شخص و مجتمع می باشد . این محصول همانند یک شاه کلید ، مسیری هموار بدون هیچ گونه عیب و نقصی پیش روی شما می گذارد .

این دستگاه قدرتمند با این که سدی نفوذ ناپذیر در برابر جریانات مخرب زا ایجاد می کند ، اما صدمه نمی بیند و همین طور از آسیب دیدن به دیگر تجهیزات نیز جلوگیری می کند .

بنابراین با راه اندازی ترانسفورماتور فلای بک ، ایمنی مجموعه در روندی غیرقابل پیش بینی قرار می گیرد ، که حتی بر اثر شوک های مخرب نیز در نظم و عملکرد آن اختلالی به وجود نمی آید .

راه اندازی ترانس فلای بک را به چه کسانی بسپاریم ؟

راه اندازی ترانس فلای بک ، امری تخصصی و نیازمند به دانش است . این تجهیز قدرتمند بدون قرارگیری در مدار جریان ، عملکردی ندارد .

اما زمانی که در معرض جریانات الکتریکی قرار گیرد ، عملکرد آن غیرقابل پیش بینی می شود . بدین خاطر بایستی نصب آن را به متخصصین و کارشناسان توانمند برق و الکترونیک بسپارید .

سخت ترین راه اندازی ترانسفورماتور فلای بک مربوط به تجهیزات دستگاه های برقی است . ترانس در چنین محصولاتی در بطن مدار الکتریکی قرار دارد .

بنابراین اگر شخص توانایی نصب ترانس را در تجهیز نداشته باشد ، وضعیت سیستم بدتر از دیروز می شود . یک بی نظمی کوچک کافی است ، تا ساختمان اصلی دستگاه فرو بپاشد و نتواند همانند سابق به فعالیت خود ادامه دهد .

از این رو هیچ گاه حتی در مواقع ضروری راه اندازی این قطعه هوشمند را به افراد نابلد نسپارید . یک فرد نابلد تنها به مکانیسم این دستگاه به تشخیص اشتباه لطمه نمی زند بلکه سلامت مجموعه را به خطر می اندازد .

در انجام اموری همچون نصب و تعمیر به افراد نابلد اعتماد نکنید . ابزار آلات برقی نوین دارای ساختمانی پیچیده است . اگر کارشناس علم تعمیر و نصب تجهیز را نداشته باشد نه تنها باعث اتلاف وقت و سرمایه شما می شوند بلکه در آینده شما متقبل هزینه بالایی جهت خرید دوباره محصول می شوید .

حتما راه اندازی ترانس فلای بک را از کارشناسان درخواست نمایید تا با نصب ایمن قطعه ، کیفیت و راندمان دستگاه بازیابی گردد .

هزینه راه اندازی ترانس فلای بک

هزینه راه اندازی ترانس فلای بک مناسب است . در حوزه نصب و راه اندازی تجهیزات برقی ، موسسات خدماتی متعددی در سراسر کشور فعالیت می کنند .

همانطور که در مطالب فوق اشاره شد ، جهت ایمن سازی دستگاه های الکتریکی این امر را به متخصصین حوزه واگذار کنید تا آن ها با تقبل هزینه ناچیزی ، قطعه را در مدار جریان نصب نمایند .

از آن جایی که در خرید اول درباره چگونگی راه اندازی ترانس فلای بک اطلاعاتی ندارید ، این امر را به کارشناسان بسپارید تا از همان بدو نصب در ساختمان پرقدرت فعالیتش را آغاز نماید .

هزینه نصب و راه اندازی این قطعه مناسب است . حتما هزینه ای جهت نصب دستگاه کنار بگذارید تا مسئولیت نصب آن بر عهده کارشناسان باشد . بر همین سبب در کوتاه ترین بازه زمانی در ساختمان نصب می شود .

راه اندازی ترانس فلای بک

سخن پایانی

طاها ترانس از بزرگ ترین تولید کنندگان و عرضه کنندگان ترانس است که علاوه بر عرضه محصولات اصل در حوزه تعمیر و راه اندازی قطعات الکترونیکی به مردم خدمت می کند .

امور تخصصی مثل نصب و راه اندازی ترانس فلای بک را به کارشناسان ما واگذار کنید تا محصول با مناسب ترین هزینه ها نصب گردد .

مقالات پیشنهادی

ترانس اتو

ترانس قدرت