ضرورت خرید استابلایزر

ضرورت خرید استابلایزر

عناوین و سر فصل های این مطلب

خرید استابلایزر جهت بهینه سازی دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی ضروری می باشد . این دستگاه در مقابله جریانات ناپایدار مقاوم و غیر قابل نفوذ است . در طراحی و ساخت ابزارآلات متنوعی از این تجهیز استفاده می شود .

استابلایزر یک نوع ترانسفورماتور خانگی است که در برابر نوسانات الکتریکی و جریانات نامناسب از سیستم ها محافظت می کند ‌. این دستگاه در ظرفیت های مختلفی تولید می شود ، تا ایمنی و قدرت را به سیستم های برقی ببخشند .

در ادامه درباره چگونگی خرید و خصوصیات این تجهیز توضیح می دهیم ، با ما همراه شوید .

بخوانید: محافظ برق چیست و چه زمانی باید از محافظ ولتاژ برق استفاده کرد ؟

انواع استابلایزر ها

خرید استابلایزر ، به شما در چگونگی بهیته سازی قطعات الکتریکی و الکترونیکی کمک می کند . استابلایزر ها ، ابزارآلاتی هستند ، که در تثبیت ولتاژ یا فرکانس برق ورودی نقش دارند .

این دستگاه‌ به صورت خودکار ولتاژ ورودی را تنظیم می کند . همچنین در صورت وجود نوسانات الکتریکی در خط شبکه به کاهش ولتاژ جریان می پردازند . بدین ترتیب ایمنی و قدرت بیشتر برای دستگاه ‌ها همانند کامپیوتر ها ، سرور ها ، تجهیزات پزشکی و صنعتی ، باتری ‌ها و … فراهم می گردد .

خرید استابلایزر تا حدودی گیج کننده و سخت هست . انواع ابن دستگاه از نظر رنگ ، شکل ، سایز ، توان الکتریکی و … متفاوت هستند ، تا مشتریان بتوانند متناسب با نیاز مجموعه ، برترین نوع این محصول را خریداری کنند .

از پرفروش ترین انواع این محصول می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

 • استابلایزر سری :

این دستگاه از قابلیت تنظیم ولتاژ برخوردار است . به دلیل تحمل بار پویا و ساختار ساده از نظر قیمت ، بسیار ارزان ‌تر سایر استابلایزر ها هستند .

 • استابلایزر های سوئیچینگ :
مقاله پیشنهادی:  روش های مناسب بهره برداری ترانسفورماتور

این نوع استابلایزر با استفاده از تکنولوژی سوئیچینگ ، ولتاژ را تنظیم می ‌کنند . غالبا از این قطعه الکتریکی در صنایع استفاده می شود .

 • استابلایزر آنلاین :

در استابلایزر آنلاین ، ولتاژ خروجی همواره توسط یک مبدل AC _ DC و DC _ AC تنظیم می گردد . این محصول دارای عملکردی پایدار و دقت بالایی است ‌. در طراحی ابزارآلات پزشکی از این نوع استابلایزر استفاده می شود .

 • استابلایزر دیجیتالی :

این محصول با استفاده از پردازنده ‌های دیجیتالی و الگوریتم‌ های پیچیده ، ولتاژ را تنظیم می ‌کند . این استابلایزر دارای بسیار دقیق هستند و قابلیت کنترل و مانیتورینگ بهتری دارند .

 • استابلایزرهای سه‌ فاز :

این نوع استابلایزر برای تأمین ولتاژ یا فرکانس ثابت در سیستم ‌های سه فاز استفاده می شوند .

در خرید استابلایزر به جنس و نوع دستگاه اهمیت دهید . در صورتی این سیستم می تواند قدرت و عملکرد سایر تجهیزات برقی را بهینه سازد ، که توان آن با ولتاژ ورودی دستگاه مدنظر همخوانی داشته باشد .

مزایای استفاده از استابلایزر ها

خرید استابلایزر ، یک تصمیم هوشمندانه برای محیط های کاری و صنعتی است . با این که ساختار دستگاه بسیار ساده است ، اما می تواند همچون سدی نفوذ ناپذیر از سیستم های برقی در برابر نوسانات الکتریکی محافظت کند .

با استفاده از استابلایزر ها ، مدار الکتریکی دستگاه بهینه می گردد ‌. از این رو ، حتی در شرایط بد الکتریکی نیز از سلامت و مقاومت سیستم محافظت می کند .

بهره گیری از استابلایزر ها تنها به بهینه سازی جریانات الکتریکی کمک می کند ، بلکه مزایای دیگری نیز برای مجموعه دارد . در ذیل درباره مزایای استفاده از استابلایزر ها صحبت می کنید ، توجه داشته باشید :

 • حفاظت از دستگاه ‌های الکترونیکی و برقی :

نوسانات برق در صورت عدم تنظیم ولتاژ و فرکانس جریان باعث خرابی یا کاهش عمر دستگاه‌ های الکترونیکی و برقی شود . استفاده از استابلایزر ، این خطر را کاهش می ‌دهد .

 • بهبود عملکرد دستگاه‌ های الکترونیکی :
مقاله پیشنهادی:  انواع ترانس برق شهری

دستگاه ‌های الکترونیکی نیازمند به ولتاژ و فرکانس پایدار برای عملکرد بهینه خود هستند . استفاده از استابلایزر به بهبود ولتاژ جریان کمک می کند .

 • صرفه‌ جویی در هزینه‌ های تعمیر و نگهداری :

استفاده از استابلایزر ، خطر خرابی و کاهش عمر سیستم های برقی را کاهش می ‌دهد . همچنین تا حد قابل توجهی در کاهش هزینه های پرداختی شبکه نقش دارند .

مشخصات بارز استابلایزر ها

مطالعه مشخصات فنی محصول به خرید استابلایزر ها کمک شایانی می کند . محصولات الکتریکی متعددی در بازار هست ، که در برابر نوسانات جریان ضعیف می باشند . بایستی با استفاده از محصولاتی همچون استابلایزر ، ایمنی و سلامت را به مجموعه خود اهداء کنید . از مشخصاتی که در هنگام خرید این دستگاه به شما کمک می کند ، می توان به :

 • ولتاژ ورودی :

این مشخصه نشان دهنده حداقل و حداکثر ولتاژ ورودی است ، که استابلایزر تحمل می کند .

 • ولتاژ خروجی :

ولتاژ خروجی این دستگاه ، ثابت باشد . همواره باید تفاوت بین ولتاژ خروجی با ورودی ، کمتر از 1 درصد باشد .

 • توان :

توانی که هر استابلایزر می‌ تواند تولید نماید .

 • نوع بار :

برخی از استابلایزر ها برای بارهای خاصی مناسب هستند . این محصول جهت کنترل جریانات الکتریکی ، مبتنی بر پالس عمل می ‌کند .

خرید استابلایزر به چگونگی مدیریت مجموعه شما در برابر نوسانات الکتریکی و جریانات ناپایدار کمک می کند . به همین خاطر جزء محصولات ضروری در شبکه های جریان به حساب می آید .

در خرید استابلایزر ها به چه نکاتی توجه کنیم ؟

خرید استابلایزر به عنوان یک دستگاه مهم در سیستم ‌های الکترونیکی و برقی ساده نیست . عملکرد تجهیزات برقی وابسته به ولتاژ جربان است . در صورتی که ولتاژ جریان آسیب ببیند ، دستگاه ها آسیب می بینند .

مقاله پیشنهادی:  تفاوت ترانس با آداپتور

نکات مختلفی خرید استابلایزر را تحت تاثیر قرار می دهد . این محصول زمانی عملکردی قدرتی در برابر جریانات نامناسب دارد ، که توان الکتریکی آن با قدرت سیستم برابر باشد . از جمله نکاتی که خرید این تجهیز را پوشش می دهد ، عبارتند از :

1 _ بررسی نیاز :

قبل از خرید استابلایزر ، مجموعه خود را از نظر میرا ولتاژ و خروجی دستگاه ها ، توان الکتریکی مورد نیاز ، تحمل بار پویا و … بررسی کنید .

2 _ انتخاب نوع استابلایزر :

بهترین نوع این سیستم را مطابق با نیاز مجموعه برگزینید .

3 _ بررسی کیفیت :

باید محصولات مختلف را از لحاظ کیفیت مقایسه کنید .

4 _ بررسی قیمت : با توجه به نوع استابلایزر و مشخصات آن ، باید قیمت را بررسی کنید . همچنین در صورت امکان ، قیمت این محصول در برند های ‌مختلف را مقایسه نمایید .

5 _ بررسی گارانتی :

درباره مدت گارانتی و شرایط خرید استابلایزر پرس و جو کنید ، تا در صورت خراب بودن سیستم ، کارخانه بدون تقبل هزینه ای ، یک قطعه الکتریکی جدید به شما تحویل دهد .

6 _ نصب و راه‌ اندازی :

پس از سفارش استابلایزر ، باید آن را به درستی نصب و راه‌ اندازی کنید . برای این کار ، از مختصصین مجرب و کارشناسان مرتبط کمک بگیرید .

سخن پایانی

طاها ترانس یکی از بزرگ ترین عرضه کنندگان استابلایزر و ترانس است ، که امکان خرید اینترنتی قطعات الکتریکی را برای هموطنان مهیا می سازد . با مراجعه به وب سایت فروش ما ، می توانید انواع انواع این محصول را در اجناس اصل سفارش دهید .

بخوانید: نحوه انتخاب ظرفیت مناسب و بهینه ترانسفورماتور توزیع