قیمت ترانس هرمتیک

قیمت ترانس هرمتیک

عناوین و سر فصل های این مطلب

قیمت ترانس هرمتیک بحث این مقاله است که قصد داریم بیش تر درباره آن بدانیم.

ترانس هرمتیک سیستم نگهداری روغن دارند که جلوگیری می‌کند از تماس روغن و اکسیژن.

این عملکرد از فاسد شدن روغن در اثر برخورد با رطوبت و اکسیژن به خوبی جلوگیری می‌کند و همچنین استقامت الکتریکی آن کاهش نمیابد.

 درباره ترانس هرمتیک

ترانس هرمتیک نوعی از ترانسفورماتوری است که از سیستم نگهداری روغن را دارا است. کار این سیستم این است که تماس روغن عایق را با اکسیژن و رطوبت کنسل کند چرا که برخورد این دو باعث فاسد شدن روغن و کم شدن استقامت الکتریکی دستگاه می‌شود.

روغن موجود در این ترانسفورماتور به عنوان عایق و خنک کنده و همچنین به عنوان جذب کننده رطوبت موجود در هوا عمل می‌کند.

جای سیم پیچ‌ها و هسته در درون مخزن روغن قرار دارند علت این که جایگاه آن‌ها درون مخزن طراحی شده است این می‌باشد که شرایط بهره‌برداری در این حالت بهبود میابد و در نتیجه احتیاجی به عملیات نگهداری در طول عمر ترانسفورماتور نخواهد بود.

برتری ترانسفورماتور هرمتیک از نوع ترانسفورماتور معمولی با ویژگی‌هایی نظیر نصب در محیط‌های نم دار و مرطوب، مواردی که محدودیت عملیات نگهداری وجود دارد، ترانسفورماتورهای با نصب فضاهای محدود و نصب هوایی مانند پکیج و پست کمپکت و… نمایان می‌شود.

روغنی که در درون دستگاه استفاده می‌شود از نوع معدنی می‌باشد که نوع و کیفیت روغن  بر قیمت ترانس هرمتیک تاثیر می‌گذارد.

روغنی که استفاده کردن آن درون ترانس هرمتیک منبع شده است آسکارل است که علت منبع آن دلیل سمی بودنش و همچنین ملاحظات زیست محیطی می‌باشد.

مخزن روغن ترانس هرمتیک خاصیتی ارتجاعی دارد که جبران کننده افزایش حجم روغن در قدرت کم می‌باشد.

ترانس‌هایی که دارای قدرت بالایی هستند از کیسه نیتروژن کمک می‌گیرند تا گرما و رطوبت را جذب کنند.

در ترانس‌های هرمتیک شاهد وجود سیستمی به نام مانیتورینگ هستیم که کار آن چک کردن وضعیت روغن بوده که با بررسی آن از ترانس مراقبت می‌کند.

نکته* اگر روغن موجود در ترانس هرمتیک بیش از حد مجاز داغ شود امکان منفجر شدن دستگاه وجود دارد.

مزایایی که باعث بالا رفتن قیمت ترانس هرمتیک شده است شامل کم شدن هزینه مراقبت و نگهداری، از بین بردن رطوبت، منبع انبساط و در نتیجه کاهش ارتفاع ترانس می‌باشند.

قیمت ترانس هرمتیک

دو نوع از ترانسفورماتور هرمتیک

  • هرمتیک بدون بالشتک گازی
  • هرمتیک با بالشتک گازی

در هرمتیک بدون بالشت گازی شاهد ساختار بسته می‌باشیم که بدون وجود بالشتک گاز مخزن به طور کامل از روغن پر شده است.

اما در هرمتیک با بالشتک گازی شاهد ساختار بسته‌ای هستیم که بدون منبع انبساط است و با گاز نیتروژن، دیواره مخزن صلب و رادیاتور خنک کننده به شکل جدا شدنی یا جوش برروی مخزن نصب می‌شود.

در ترانسفورماتور هرمتیک انقباض و انبساط روغن به کمک مخزن فولادی که کاملا نیز ارتجاعی است صورت می‌گیرد.

ترانس هرمتیک همیشه بطور کامل دارای روغن می‌باشد و برای طول دوره عمر آن‌ها آب بندی شده‌اند.

در ترانسفورماتور هرمتیک با بالشتک گاز شاهد منبسط و منقبض شدن روغن به کمک گاز نیتروژن هستیم که این گاز در قسمت بالایی مخزن قرار دارد که زیر آن روغن به اندازه نیاز موجود است.

می توان گفت که در ترانس هرمتیک شاهد مخازنی هستیم که صلب رادیاتوری می‌باشند و در سمت طولی مخازن آن‌ها بوشینگ‌های HV ، LV قرار گرفته‌اند.

در ترانسفورماتورهای بدون بالشتک گازی لوله مخصوصی وجود دارد که به پر کردن روغن با ارتفاع معین تعریف شده هستند؛ که از پر شدن کامل روغن در بوشینگ‌های روغنی اطمینان سازی می‌کند.

 از ترانس هرمتیک در چه مکانهایی استفاده می‌کنند؟

ترانس هرمتیک به دلیل استقامت بالایی که دارد در مناطق مرطوب و نم دار بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین این دستگاه به علت مقاومت بالایش در برابر آتش و حرارت در مناطق بسیار گرم نیز از آن استفاده می‌کنند.

قیمت ترانس هرمتیک به علت استحکام بالایی که دارد و طول عمر زیادش کمی بالا می‌باشد اما بهتر است بدانید که بعد از خرید این دستگاه می‌توانید به طور مداوم و تا سالیان طولانی از ان استفاده کنید.

درباره قیمت ترانس هرمتیک

دستگاه ترانس هرمتیک از کیفیت و دوام بالایی برخوردار می‌باشند و مصرف کنندگان این دستگاه می‌توانند با مشاورین مربوطه تماس حاصل کنند و تمامی سوالات خود را درباره قیمت ترانس هرمتیک و دیگر پرس‌ها بپرسند و به پاسخ درست دست بیابند.

مشاورین و متخصصین برای این که وقت مصرف کنندگان بیهوده اتلاف نشود وب سایت‌های مربوط به ترانس هرمتیک را معرفی می‌کنند که لیست قیمت ترانس هرمتیک را به روز در اختیارشان قرار داده‌اند.

اگر فکر می‌کنید که در زمان خرید با قیمت بالایی روبه‌رو هستید و از خراب شدن دستگاه بعد از خرید واهمه دارید می‌توانید دستگاهی را خریداری کنید که دارای گارانتی بدون شرط و قید است با این کار قیمت ترانس هرمتیک دلهره آور نخواهد بود.

آشنایی با مشخصات فنی ترانس هرمتیک

به این نکته توجه داشته باشید که اگر ترانسفورماتوری در ردیف ولتاژ بیست قرار داده می‌شود به این معنی است که این دستگاه دارای ولتاژ ورودی بیست کیلو ولت می‌باشد که در سیم پیچ اولیه به همراه فشار قوی می‌باشد.

کار اصلی ترانسفورماتور کم و زیاد کردن حجم ولتاژ می‌باشد. کم‌ترین ولتاژ موجود در سیم پیچ ثانویه معادل 0.4 کیلو ولت به عنوان فشار ضعیف موجود می‌باشد.

از دیگر علت‌های بالا بودن قیمت ترانس هرمتیک وجود قابلیت توزیع انرژی در خطوط توزیع برق می‌باشد.

این نکته را نیز به خاطر بسپارید که هنگام استفاده کردن از این ترانسفورماتور میزان توان نامی آن برابر است با 500 کیلو ولت آمپر و اگر سعی کنید بر اساس راهنمایی نصب و راه اندازی این دستگاه از ان استفاده کنید با هیچ مشکلی روبه‌رو نخواهید شد.

قیمت ترانس هرمتیک

کلام آخر

در این مقاله درباره ترانس هرمتیک و قیمت ترانس هرمتیک مطالبی را در اختیارتان قرار دادیم.

نکات مهمی که بهتر است مورد توجه قرار بگیرد بسیار زیاد است این نکات مانند استفاده کردن از روغن معدنی مرغوب برای داشتن عملکرد عالی، بعد از مدتی بایستی روغن موجود در دستگاه را تعویض کرد چرا که بعد از استفاده طولانی مدت روغن فرسوده خواهد شد.

فراموش نکنید که تمیز نگهداشتن دستگاه از هرگونه آلودگی و گرد و غبار به بهتر بودن عملکرد ان کمک بسیاری خواهد کرد.

مقالات پیشنهادی

ترانس ایزوله

ترانس افزاینده