پایه های ترانس فلای بک

پایه های ترانس فلای بک

عناوین و سر فصل های این مطلب

پایه های ترانس فلای بک وابسته به نوع و ولتاژ خروجی دستگاه است . این تجهیز کاربردی جهت تنظیم و کنترل جریانات بالا استفاده می گردد . این دستگاه قدرتمند در تنظیم و کنترل ولتاژ ها بسیار قدرتمند است .

از این رو غالبا از انواع آن در بخش های صنعتی استفاده می شود . سیم پیچ اولیه و ثانویه پایه و اساس فعالیت های الکتریکی در تجهیز هستند . تولید کنندگان می بایست در طراحی این قطعه حساسیت بیشتری داشته باشند .

در ادامه مبحث به صورت کلی درباره خصوصیات و چگونگی تولید پایه های این دستگاه توضیح می دهیم ، با ما همراه شوید .

پایه های ترانس فلای بک باید از چه جنسی باشد ؟

اکثر محصولات موجود در بازار ، برقی هستند . هر یک از این محصولات الکتریکی برتر نتیجه زحمات گروهی از کارشناسان الکترونیک است .

با استفاده از ابزارآلات الکتریکی ، امور روزمره آسان می شود . با این حال ابزارآلات الکتریکی و الکترونیکی کاملا در برابر جریانات مخرب زا ایمن نیستند .

جهت محافظت از تجهیزات برقی ، محصولات متعددی تولید شد . ترانس فلای بک ، یکی از برترین تجهیزات صنعتی در بازار است که قابلیت کنترل و تنظیم جریانات مخرب را دارا می باشد .

پایه های ترانس فلای بک ، سیم پیچ های اولیه و ثانویه هستند . این دو قطعه ، مسئولیت کنترل جریانات را در خط شبکه بر عهده دارند .

سیم پیچ ها می بایست علاوه ه بر کیفیت بالا از طراحی هوشمندانه ای برخوردار باشند تا با فرار گیری در مدار جریان ، سلامت خود را حفظ کنند .

پایه های ترانس Flyback باید رسانای الکتریکی باشند تا با بهره گیری از این ویژگی ، میدان مغناطیسی مناسبی جهت کنترل جریانات مهیا سازد .

غالبا در طراحی این دو قطعه از سیم های مسی استفاده می گردد . محصولاتی که از جنس مس هستند ، علاوه بر رسانایی بالا در برابر عوامل آسیب زا همچون رطوبت ، آب و ضربات سخت مقاوم هستند .

مقاله پیشنهادی:  انواع ترانس ها از لحاظ کارکرد و کاربرد

بدین خاطر در بیشتر ترانسفورماتور ها همچون فلای بک که سیم پیچ های اولیه و ثانویه فرآیند کنترل و تنظیم ولتاژ را بر عهده می گیرند ، قطعات از جنس مس تولید می شوند .

پایه های ترانس فلای بک

عملکرد ترانس فلای بک

منشاء قدرت و سرعت ترانس فلای بک ، سیم پیچ های اولیه و ثانویه است . این دو قطعه برتر مدار الکتریکی محصول را تشکیل می دهند .

ساز و کار ترانسفورماتور ها با ولتاژ و جریان است . آنان با بهره گیری از دو عامل (سیم پیچ اولیه و سیم پیچ ثانویه) ایمنی و سلامت ابزارآلات برقی را تامین می کنند.

پایه های ترانس فلای بک همان سیم پیچ های اولیه و ثانویه است . این دو قطعه دارای مکانیسمی پیچیده هستند . سیم پیچ ها با این که بخش کوچکی از مکانیسم ترانس را شامل می شوند ، اما توانیی کنترل و تنظیم جریانات نامناسب را در بردارند .

این دو قطعه فلزی برتر مسئولیت کنترل ولتاژ را در دستگاه بر عهده دارند . از آن جایی که این قطعه ، مناسب برای ولتاژ های بالا است‌ . سیم پیچ اولیه جریانات الکتریکی را به ثبات می رساند تا بل عبور از سیم پیچ ثانویه ولتاژ آن افزایش یابد .

به زبان ساده تر سیم پیچ اول جریان را کنترل می کند و سیم پیچ دوم طبق برنامه و ظرفیت دستگاه جریان را تنظیم می نماید . بدین شکل خروجی سیستم با ابزارآلات موجود در شبکه سازگار می شود .

این فرآیند به صورت پیوسته توسط پایه های ترانس فلای بک انجام می شود تا همواره در تمام برهه های زمانی جریاناتی مناسب به ابزارآلات الکترونیکی متصل گردد .

پایه های ترانس فلای بک برای ولتاژ های بالا طراحی شده است . قدرت و عملکرد این تجهیز با ولتاژ برق شهر ها در تناسخ می باشد . بر همین اساس کاربرد آن در بخش های صنعتی گسترده می شود .

مقاله پیشنهادی:  ترانس کاهنده ولتاژ برق

پایه های ترانس Flyback مهم ترین نقش را در کنترل جریانات بر عهده دارد . اگر ترانسفورماتور عملکرد اصلی خود را از دست داده است ، یکی از دلایل آن از کار افتادگی سیم پیچ اولیه و ثانویه می باشد .

نسبت به سلامت این دو تجهیز حساس باشید تا دستگاه در تمام طول فعالیتش از عملکردی سرعتی برخوردار شود . ناگفته نماند ، ضخامت و قطر سیم پیچ ها به ظرفیت دستگاه بستگی دارد .

از این رو در زمان تعویض پایه های ترانس فلای بک حتما نوع و مدل دستگاه را با فروشنده در میان بگذارید تا محصولی متناسب با نیاز مجموعه سفارش دهید .

خصوصیات بارز پایه های ترانس فلای بک

پایه ها از مهم ترین تجهیزات در مکانیسم ترانس فلای بک است . این قطعه قدرتمند مستقل از ترانسفورماتور ها ، نوآوری صنعت الکترونیک به حساب می آید .

پایه های ترانس فلای بک در عین کیفیت بالا از ویژگی های متعددی بهره مند است . مقاومت بالا از مهم ترین خصوصیات این دو قطعه می باشد .

بدین خاطر حتی در شرایط بد مکانیکی که میزان آلاینده های هوا بالا است ، پرقدرت به تنظیم و کنترل جریانات الکتریسیته می پردازند .

از دیگر خصوصیات آن می توان به رسنایی الکتریکی ، مرغوبیت ، چکش خواری و … اشاره کرد . همچنین از نظر عملکرد و جنس در سازگاری بالایی با مکانیسم ترانس است .

با قرارگیری سیم پیچ ثانویه و اولیه در مکانیسم دستگاه ، ظرفیت الکتریکی محصول افزایش می یابد . تا به امروز هیچ جایگزینی برای پایه های ترانس فلای بک اختراع نشده است .

در عصر حاضر غالبا در طراحی اکثر ترانسفورماتور ها از انواع سیم پیچ اولیه و ثانویه استفاده می شود ، تا علاوه بر بهینه سازی جریانات الکتریکی ، سلامت و ایمنی را برای دستگاه های الکترونیکی به همراه بیاورند .

مقاله پیشنهادی:  بررسی علل آسیب دیدن ترانس های توزیع و روش های پیش‌گیری آن

آیا امکان تعمیر پایه های ترانس فلای بک وجود دارد ؟

ترانس فلای بک از پرمصرف ترین تجهیزات الکترونیکی در صنعت است که علاوه بر تنظیم جریانات الکتریکی موجب ایمن سازی شبکه ها نیز می شود ‌.

با این که ترانسفورماتور ها از متریال هایی در خلوص بالا تولید می شوند . اما در برخی مواقع بد شانسی می آورند و نمی توانند آنطور که باید در برابر جریانات نامناسب مقاومت کنند .

بدین سبب در برخی از اوقات، عملکرد دستگاه ضعیف می شود . سیم پیچی های ثانویه و اولیه ممکن است در قرارگیری با نوسانات الکتریکی دچار تخریب و آسیب شوند .

از این رو می بایست در زمان سرویس دستگاه به حالت سیم پیچی ها نیز توجه کنید تا در صورتی که مشکل دستگاه از پایه های ترانس فلای بک است ، با تعویض یا تعمیر آن راندمان تجهیز را بازگردانی کنید .

اگر مجبور به تعویض پایه های ترانس فلای بک حتما در زمان خرید به نوع دستگاه اشاره کنید . در حال حاضر انواع سیم پیچ های اولیه و ثانویه ترانسفورماتور ها را در مدل و ضخامت های مختلف تولید می کنند . از این رو بیشتر افراد می‌ توانند تنها با یک تعمیر جزئی ایمنی و سلامت محصول را بازیابی کنید .

پایه های ترانس فلای بک

سخن پایانی

طاها ترانس از برترین تولید کنندگان و عرصه کنندگان ترانس و قطعات جانبی آن در بازار است که به صورت اینترنتی به مشتریان خدمات دهی می کند .

کارشناسان ما در طاها ترانس به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند . از این رو مشتریان می توانند در هر زمان از شبانه روز نسبت به خرید ترانس و قطعات آن اقدام نمایند .

مقالات پیشنهادی

ترانس قدرت

ترانس سه فاز