چطور یک استابلایزر با کیفیت و ارزان انتخاب کنیم ؟

استابلایزر با کیفیت و ارزان

عناوین و سر فصل های این مطلب

همانطور که می دانید امروزه نوسانات برق شهری خطرات بسیاری برای وسایل برقی دارد. باید دستگاهی برای کنترل این نوسانات و تنظیم ولتاژ انتخاب کرد که بهترین دستگاه استابلایزر می باشد. به همین منظور ما در این مقاله به بررسی چطور یک استابلایزر با کیفیت و ارزان انتخاب کنیم می پردازیم.

معرفی دستگاه استابلایزر

در مورد موضوع چطور یک استابلایزر با کیفیت و ارزان انتخاب کنیم می توان گفت که ابتدا باید شناخت کافی از دستگاه استابلایزر داشته باشید. به این دستگاه ترانس اتوماتیک هم می گویند که تمام نوسانات برق را کنترل می کند و به عنوان یک محافظ و تثبیت کننده ولتاژ از وسایل برقی محافظت می کند. به طور کلی می توان گفت که محافظ برق فقط سبب قطع شدن برق و خاموش شدن دستگاه های برقی می شود ولی استابلایزر با تنظیم کردن و ثابت کردن ولتاژ از آنها محافظت می کند. همچنین باعث افزایش طول عمر وسایل برقی می شود و کاربرد آن بیشتر در منازل ، ادارات و کارخانه ها و کارگاه ها می باشد .

استابلایزر با کیفیت و ارزان

انواع استابلایزر ارزان

استابلایزر رله ای

در مورد اینکه چطور یک استابلایزر با کیفیت و ارزان انتخاب کنیم می توان به استابلایزر رله ای اشاره کرد که این نوع استابلایزر یک ترانس و چند رله دارد که این رله ها باعث هماهنگی برق منزل شما می شوند. این استابلایزر رله ای برق را به صورت پله ای تنظیم می کند. قیمت آن بسیار ارزان و مقرون به صرفه است و کاربرد آن برای تثبیت برق منازل ، تجهیزات برقی ، سیستم های حفاظتی و کنترلی می باشد و دارای کیفیت و عملکرد خوبی است.

استابلایزر سوئیچینگ

این استابلایزر سرعت بالایی دارد و دارای کانورتر الکترونیکی است و ولتاژ برق را تنظیم و به میزان نیاز نوسان ها تغییر می دهد. دارای سیستم هوشمند است و بسیار با کیفیت و مقاوم است. کاربرد آن برای شرکت ها و کارخانجات می باشد و قیمت آن بسیار مناسب است. این نوع استابلایزر به علت کارایی و قیمت مناسب طرفداران بسیاری در بازار دارد و از آن بسیار استقبال شده است. استابلایزر سوئیچینگ نیز یکی از انواع استابلایزر با کیفیت و ارزان می باشد.

استابلایزر سروو

یکی دیگر از انواع استابلایزرها سروو می باشد که نوسان برق را سریع کنترل می کند و بسیار دقیق است و کارایی آن بهتر از رله ای است و دارای یک سیستم مکانیکی است ولی سرعت آن کمتر است و دارای استهلاک می باشد و صدای بالایی دارد.

نکات مهم در هنگام خرید استابلایزر ارزان

در مورد اینکه چطور یک استابلایزر با کیفیت و ارزان انتخاب کنیم باید به کیفیت دستگاه توجه کرد و از خرید دستگاه استابلایزر دست دوم خودداری کنید. برای محافظت از وسایل برقی باید استابلایزرهای که قدرت و توان بالایی دارند را انتخاب کنید. چون استابلایزر با توان کم باعث آسیب رسیدن به وسایل برقی می شود همچنین ضمانت نامه و گارانتی داشته باشند. زمانی که استابلایزر خراب باشد شما می توانید به نمایندگی مراجعه و آن را تعویض کنید. در هنگام خرید این دستگاه باید به ساخت کشور سازنده ، قدرت توان ، ضمانت نامه و خدمات پس از فروش دقت کنید . استابلایزرهای که کیفیت ندارند خیلی زود خراب می شوند و آسیب به وسایل برقی شما می زنند . بهترین انتخاب برای این دستگاه ها این است که نوسانات برق شهری را تنظیم و کنترل کنند و البته قیمت آن هم مناسب باشد.

چه زمانی باید استابلایزر خریداری کنیم ؟

هنگامی که احساس می کنید بعضی از دستگاه های حساس دچار لطمه و آسیب می شوند یا چراغ های منزل شما خاموش و روشن می شوند و یا لوازم برقی منزل شما به صورت مکرر خاموش و روشن می شود که در این صورت باید از استابلایزر استفاده کنید . البته امروزه به علت گران بودن وسایل برقی در هر منزلی یک استابلایزر وجود دارد تا از نوسانات برق و سوختن وسایل برقی جلوگیری کنند‌. استابلایزر با کیفیت و ارزان می تواند از بسیاری از نواسانات جلوگیری کند.

محافظ برق

سخن پایانی

در مورد موضوع چطور یک استابلایزر با کیفیت و ارزان انتخاب کنیم صحبت کردیم که این دستگاه باید دارای توان بالا و قدرت کنترل نوسان برق را داشته باشد و دقت کنید که کیفیت از قیمت بسیار مهم تر می باشد و بهترین استابلایزر باعث حفاظت از سوختن  وسایل برقی شما می شود و همچنین باعث افزایش طول عمر دستگاه های برقی در منزل شما می شود.

مقاله پیشنهادی

ترانس سه فاز

کابل کواکسیال

کابل کواکسیال

زمانی که جهان پا به عرصه اسرارآمیز مخابرات نمود ، یکسری کالاها و محصولات جدید تولید و به بازار عرضه شده اند . از قرن

ادامه مطلب »
کانکتور MCX

کانکتور MCX

کانکتورها تجهیزات جالبی هستند ، برای برقراری اتصال میان کابل های کواکسیال به مدار های متعدد از این محصولات استفاده خواهد شد . یکی از

ادامه مطلب »