مقایسه انواع ترانسفورماتور

مقایسه انواع ترانسفورماتور

عناوین و سر فصل های این مطلب

در این مقاله به مقایسه انواع ترانسفورماتور خواهیم پرداخت.دستگاه های الکترونیکی تجاری، مانند رایانه ها، سیستم های صوتی و تلویزیون و … برای کار به ترانسفورماتورهای کوچک احتیاج دارند. مقایسه انواع ترانسفورماتورانواع مختلفی از ترانسفورماتورها در شکل های مختلف در اختیار مهندسان قرار دارد. مهندسان برق باید در هنگام استفاده از ترانسفورماتور با مواردی از قبیل شار نشتی، تلفات هسته و تداخل الکترومغناطیسی روبرو شوند. از بین تمام گزینه های ترانسفورماتور، یکی وجود دارد که بر همه چالش های ذکر شده در بالا غلبه می کند. به دلیل مزایای آنها، معمولاً به جای انواع دیگر ترانسفورماتور از ترانسفورماتور تروئید استفاده می شود.

تروئیدها به دلیل تمام مزایای متنوعی که با اشکالات محدود ارائه می دهند، محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.مقایسه انواع ترانسفورماتور می تواند در انتخاب ترانس مناسب نقش بسزایی داشته باشد.

یک تروئید مانند یک حلقه شکل گرفته است، اما بسته به نوع کاربرد کاربر ،از مواد مختلفی ساخته شده اند. تقارن شکل تروئید و سیم پیچ به طرز چشمگیری باعث کاهش شار نشتی هسته می شود.

مزایای دیگر استفاده از تروئید

اندازه و طراحی جمع و جور: توریدها می توانند در اکثر سازه های موجود جای بگیرند.

نصب آسان: بیشتر تروئیدها را می توان با استفاده از یک پیچ واحد نصب کرد. این به کاهش خرابی و نگهداری کمک می کند.

میدان مغناطیسی ولگرد کمتر: هنگام مقایسه یک تروئید با سایر ترانسفورماتورهای مشابه، این تیروئید دارای یک میدان مغناطیسی ولگرد است که 85-90٪ کمتر از سایر ترانس ها است.

مقایسه انواع ترانسفورماتور و مزایای آن را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم.امیداوریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

مقاله پیشنهادی:  ترانسفورماتور های افزاینده و کاهنده جهت تامین برق

مقاله پیشنهادی

ترانس اتو

ترانس افزاینده