درک پویا ترین ویژگی ترانسفورماتورهای فلای بک

ترانسفورماتورهای فلای بک

عناوین و سر فصل های این مطلب

ترانسفورماتورهای Flyback به دلیل کم هزینه بودن، سادگی در طراحی و کارآیی بالا، به عنوان راه حل مناسب برای منبع تغذیه استفاده می شوند. دلایل مختلفی برای انتخاب ترانسفورماتورهای فلای بک نسبت به اجزای برقی سنتی وجود دارد. یکی از دلایل توانایی این ترانسفورماتورها در ارائه چند ولتاژ خروجی است. از نظر خروجی، کاربر حتی توانایی انتخاب بین ولتاژ مثبت و منفی را دارد. این امر به آنها اجازه می دهد تا به راحتی در چندین کاربرد سازگار شوند.

پویا ترین ویژگی ترانسفورماتورهای فلای بک – حالت پیوسته و ناپیوسته

توانایی تبدیل ترانسفورماتورهای فلای بک بین حالت پیوسته و ناپیوسته یک ویژگی پویا است که باعث محبوبیت بسیار زیادی در آنها می شود. در این فرایند می توان عملکرد ترانسفورماتور فلای بک را بر روی یک ولتاژ ورودی گسترده و محدوده بار تنظیم کرد.

درک حالت مداوم و ناپیوسته

در حالت ناپیوسته، انرژی ذخیره‌ شده در هسته به طور کامل تخلیه می‌شود، صرف ‌نظر از این که FET ها روشن است یا خاموش. در حالت مداوم، هنگامی که FET خاموش است، هسته شروع به تخلیه می کند. با این حال، درست قبل از تخلیه کامل هسته، FET روشن است. آنچه این ترانسفورماتورها را بسیار مفید می کند، توانایی جابجایی بین دو حالت در حین کار است. آنها مطابق با بار و ولتاژ ورودی تغییر می کنند. این باعث می شود عملکرد آنها بسیار متنوع و انعطاف پذیر باشد.

معمولاً از ترانسفورماتورهای فلای بک به جای مدارهای سنتی با توپوگرافی مشابه استفاده می شود. با این حال، آنها مزایای بسیار بیشتری را ارائه می دهند. چندین ویژگی دیگر از این ترانسفورماتورها وجود دارد. این موارد در پستهای بعدی مورد بحث قرار خواهد گرفت. برای اطلاعات بیشتر در مورد ترانسفورماتورهای فلای بک، این پست را بررسی کنید.

مقالات پیشنهادی

ترانس کاهنده

ترانس تک فاز

کابل کواکسیال

کابل کواکسیال

زمانی که جهان پا به عرصه اسرارآمیز مخابرات نمود ، یکسری کالاها و محصولات جدید تولید و به بازار عرضه شده اند . از قرن

ادامه مطلب »
کانکتور MCX

کانکتور MCX

کانکتورها تجهیزات جالبی هستند ، برای برقراری اتصال میان کابل های کواکسیال به مدار های متعدد از این محصولات استفاده خواهد شد . یکی از

ادامه مطلب »