ولتاژ بالا در مقابل ترانسفورماتورهای ولتاژ پایین

ترانسفورماتورهای ولتاژ پایین

عناوین و سر فصل های این مطلب

ترانسفورماتور قدرت

اگر قصد سفارش ترانسفورماتور قدرت را دارید، شناختن دستگاه ها به بهترین وجه ممکن بسیار مهم است. به عنوان مثال، تفاوت بین ولتاژ بالا در مقابل ترانسفورماتورهای ولتاژ پایین است. ترانسفورماتورها کاملاً پیچیده و یک عنصر مهم انتقال قدرت هستند.

علاوه بر این، چند عنصر اساسی وجود دارد که باید درک شوند. با توجه به وضعیت ولتاژ، ترانسفورماتورها در سه درجه ولتاژ موجود هستند:

  1. ولتاژ بالا
  2. ترانس ولتاژ متوسط
  3. ولتاژ کم

ولتاژ بالا در مقابل ترانسفورماتورهای ولتاژ پایین

ترانسفورماتور ولتاژ بالا

ترانسفورماتور ولتاژ بالا با ولتاژهایی سروکار دارد که مستقیماً توسط مصرف کننده قابل استفاده نیست، اما در کاربردهای انتقال برق مورد استفاده قرار می گیرد. ترانس های ولتاژ بالا معمولاً انرژی الکتریکی را در محدوده 230000 تا 35000 ولت کنترل می کنند. به دلیل نیازهای خاص انتقال این ولتاژ ها در مسافت های طولانی، یک ترانسفورماتور ولتاژ بالا بطور قابل توجهی از هندسه هسته، روش های سیم پیچ و روش های عایق بندی متفاوت نسبت به ترانس های ولتاژ پایین برخوردار است. ترانسفورماتورهای ولتاژ بالا که توانایی افزایش ولتاژ اولیه به ولتاژ بالای سطح انتقال را دارند، ترانسفورماتورهای افزاینده نامیده می شوند. در مقابل، از ترانس های ولتاژ بالا نیز بسته به مکانی که در زنجیره انتقال قرار دارند، می توانند برای کاهش ولتاژ نیز استفاده شوند.

ترانسفورماتور ولتاژ پایین

یک ترانسفورماتور ولتاژ پایین، که گاهی اوقات به عنوان ترانسفورماتور ولتاژ پایین مغناطیسی نیز نامیده می شود، به طور معمول در انتهای مصرف کننده شبکه انرژی مورد استفاده قرار میگیرد. ترانسفورماتور ولتاژ پایین ترانسفورماتور توزیع با سیم پیچ های اولیه و ثانویه است که برای کار در کلاس های ولتاژ پایین طراحی شده است. به طور معمول، ترانسفورماتورهای ولتاژ پایین الکترونیکی 120 ولت را به 12 ولت یا 24 ولت تبدیل می کنند.

مقاله پیشنهادی:  ترانسفورماتور ایزوله

از کجا بخریم؟

اکنون که تفاوت بین ولتاژ بالا در مقابل ترانسفورماتورهای ولتاژ پایین فهمیده شده است، مرحله بعدی سفارش و خرید ترانسفورماتور است. ما یک تولید کننده ترانسفورماتور قابل اعتماد هستیم که محصولات با کیفیتی را به شما ارائه می دهیم.

مقالات پیشنهادی

ترانس ایزوله

ترانس اتو