تولید ترانسفورماتور کاهنده در گروه تولیدی صنعتی ترانس طاها

مبانی و اصول ترانسفورماتورهای کاهنده

عناوین و سر فصل های این مطلب

اختراع ترانسفورماتور باعث انقلاب و تحول بزرگی در نحوه انتقال برق و تنظیم ولتاژ شده است. طیف گسترده ای از ترانسفورماتورها برای انتقال و توزیع موثر برق وجود دارد و آنها بر اساس چندین معیار طبقه بندی می شوند.تولید ترانس کاهنده در مجموعه تولیدی ترانس طاها با قیمت مناسب قابل سفارش می باشد.

تولید ترانس کاهنده

ترانسفورماتورها براساس سطح ولتاژ به ترانسفورماتورهای افزاینده و ترانسفورماتورهای کاهنده طبقه بندی می شوند. ترانسفورماتورهای افزاینده برای افزایش ولتاژ طراحی شده اند، در حالی که ترانسفورماتورهای کاهنده برای کاهش ولتاژ الکتریکی هستند. ما در کارگاه ترانس طاها در طول چندین سال فعالیت، ترانسفورماتورهای کاهنده را با کیفیت استاندارد برای صنایع مختلف در کشور تولید میکنیم. شما می توانید در صورت نیاز به ترانسفورماتورهای سفارشی، بادوام و با کارایی بالا، با ما تماس بگیرید و از مزیت قیمتهای رقابتی ما بهره مند شوید.تولید ترانسفورماتور کاهنده با تکنولوژی روز در شرکت تولیدی ترانس طاها قابل انجام می باشد.

در ترانسفورماتورهای کاهنده تعداد دور سیم های سیم پیچی در قسمت اولیه بیشتر از ثانویه است. با استفاده از ترانس کاهنده، می توانید برق ولتاژ بالا و جریان کم را به برق کم ولتاژ و جریان بالا تبدیل کنید. استفاده از ترانسفورماتورهای کاهنده در انتقال مطمئن و ایمن برق به سیستمهای صنعتی یا لوازم خانگی بسیار مورد استقبال قرار می گیرند.تولید ترانسفورماتور کاهنده با استفاده از کادری مجرب در مجموعه ترانس طاها انجام می پذیرد.

ما با تکنیک های اختصاصی و با استفاده از پرسنل مجرب، سفارشات را مطابق با دقیق ترین مشخصات مورد نیاز شما انجام می دهیم.در راستای تعامل بیشتر با مشتریان گرانقدر یک وب سایت کاربر پسند را ارائه داده ایم تا کلیه اطلاعات مربوطه را ارائه دهیم. تیم ما همیشه برای رسیدگی به سوالات شما در دسترس هستند. لطفا امروز با ما تماس بگیرید. ما مشتاقانه منتظر همکاری با شما در پروژه های آینده خود هستیم.تولید ترانسفورماتور کاهنده و طراحی انواع ترانس ها در شرکت تولیدی ترانس طاها انجام می پذیرد.

مقاله پیشنهادی:  نحوه محاسبه ترانسفورماتورهای تروئید

ترانس کاهنده

ترانس کاهنده

ترانس کاهنده چیست و چه کاربردی دارد، این سوال برای بسیاری از کاربران ایجاد شده است. از این رو طاها ترانس به بررسی این موضوع پرداخته است.
همان طور که می دانید ترانسفورماتور وسیله ای پسیو است که سطح ولتاژ را از بالا به پایین یا کم به زیاد تبدیل می کند. ترانسفورماتوری که توان ولتاژ بالا را به توان ولتاژ پایین تبدیل می کند ترانسفورماتور کاهنده و ترانسفورماتوری که ولتاژ پایین را به ولتاژ بالا تبدیل می کند ترانسفورماتور اقزاینده می گویند.
یک ترانسفورماتور بر اساس اصل القای متقابل کار می کند که به قانون القای الکترومغناطیسی فارادی نیز معروف است، که بیان می کند که بزرگی ولتاژ مستقیماً با نرخ تغییر شار مغناطیسی متناسب است.
برای دریافت دیدگاه عمیق تر به عملکرد ترانسفورماتور، بیایید اصول آن را درک کنیم.

القای متقابل

این بدان معنی است که وقتی در یک سیم پیچ در مجاورت یک سیم پیچ حامل جریان با شار مغناطیسی متغیر قرار می گیرد، جریانی در یک سیم پیچ القا می شود. این جریان القایی با نرخ تغییر جریان نسبت مستقیم دارد.

قانون فارادی

طبق قانون فارادی، هرگونه تغییر در میدان مغناطیسی نزدیک سیم پیچ یا هادی منجر به تولید نیروی الکتروموتور (EMF) می شود که به دلیل تغییر در شار مغناطیسی در داخل سیم پیچ القا می شود.

ساخت و ساز ترانس کاهنده

ترانسفورماتور از بخش های اصلی زیر تشکیل شده است:

هسته

سیم پیچ ‌هایی که روی ماده خاصی پیچ می شوند در مجموع یک هسته ترانسفورماتور را تشکیل می دهند. هسته های ترانس کاهنده از مواد با نفوذپذیری بسیار بالا ساخته شده اند که قادر به حمل شار هستند. هسته یک ترانسفورماتور به عنوان یک مسیر یا کانال برای جریان آسان شار مغناطیسی عمل می کند. این هسته ها با استفاده از مواد فرومغناطیسی که نفوذپذیری بالایی دارند مانند آهن ساخته می شوند.

سیم پیچی ترانس کاهنده

ترانسفورماتورهای ولتاژ با سیم هایی به نام سیم پیچ، متصل می شوند. در اینجا از سیم هایی با مقاومت کمتر و رسانایی خوب استفاده می کنیم که برای گرفتن راندمان خوب از ترانسفورماتور لازم است. به طور کلی مس در سیم پیچی ترانسفورماتور استفاده می شود زیرا دارای هدایت الکتریکی خوب و مقاومت بسیار کم در مقایسه با سایرین است. همچنین مانند طلا، نقره و پلاتین گران نیست.

مقاله پیشنهادی:  کاربردهای رایج ترانسفورماتور ایزوله

نحوه کار کردن ترانس کاهنده

یک ترانسفورماتور بر اساس اصل القای متقابل کار می کند. بنابراین، هنگامی که جریان یک سیم پیچ تغییر می کند، جریان الکتریکی در سیم پیچ دیگر در مجاورت آن نیز القا می شود.
هر ترانسفورماتور از دو سیم پیچ تشکیل شده است: اولیه و ثانویه.
سیم پیچ اولیه به منبع برق AC و سیم پیچ ثانویه به بار متصل می شود. هنگامی که جریان AC به سیم پیچ اولیه سیم پیچ تامین می شود، یک شار مغناطیسی ایجاد می شود. از طریق هسته ترانسفورماتور، میدان مغناطیسی مسیر خود را کامل می کند. هنگامی که سیم پیچ ثانویه در تماس با این شار مغناطیسی قرار می گیرد، یک EMF بر روی آن القا می شود. قدرت EMF تولید شده به تعداد چرخش سیم پیچ سیم پیچ ثانویه بستگی دارد.
N1>N2
که در آن، N1 = تعداد چرخش در سیم پیچ 1
N2 = تعداد چرخش در سیم پیچ 2
رابطه بین ولتاژ و تعداد دور سیم پیچ به صورت زیر است:
Vp/ Vs = Np/Ns
که در آن، Vp = ولتاژ در سیم پیچ اولیه
Vs = ولتاژ در سیم پیچ ثانویه
Np = تعداد چرخش در سیم پیچ اولیه
Ns = تعداد چرخش در سیم پیچ ثانویه

ترانس کاهنده چیست؟

ترانسفورماتوری که تعداد دورهای بیشتری در سیم پیچ اولیه و تعداد کمتری برای سیم پیچی ثانویه دارد، ترانسفورماتور کاهنده نامیده می شود. بنابراین همانطور که از معادله قبلی برای رابطه بین تعداد چرخش در سیم پیچ و ولتاژ می بینیم، اگر تعداد چرخش در اولیه بیشتر از تعداد دور در ثانویه باشد، EMF تولید شده در ثانویه کمتر از اولیه است.
بنابراین در ترانس کاهنده، ما ولتاژ کمتری را در سیم پیچ ثانویه ترانسفورماتور ولتاژ پایین تر دریافت می کنیم. همانطور که از نام آن مشخص است، ترانسفورماتور کاهنده برای تبدیل توان ولتاژ بالاتر به ولتاژ پایین تر استفاده می شود.
حال بیایید با یک مثال روند بالا را درک کنیم. فرض کنید یک منبع AC داریم که می تواند 210 ولت تولید کند. اگر از ترانسفورماتور استفاده کنیم که Np (تعداد چرخش در سیم پیچ اولیه) = 20000 و Ns (تعداد چرخش در سیم پیچ اولیه) = 100 باشد، Vs (ولتاژ در سیم پیچ ثانویه) از رابطه زیر بدست می آید
Vs = (Vp * Ns) / Np
مقادیر بالا را در این معادله قرار دهید تا ولتاژ سیم پیچ ثانویه را محاسبه کنید. این کار را برای شما گذاشتم. مقدار مناسب را در نظرات ذکر کنید.

مقاله پیشنهادی:  کاربرد ترانس ایزوله برای تجهیزات الکترونیکی حساس

ترانس کاهنده

انواع ترانس کاهنده

 1. ترانسفورماتورهای تک فاز
 2. نوع دیگر ترانسفورماتورهای مرحله مرکزی
 3. ترانسفورماتورهای کاهنده چند ضربه زده شده

کاربرد ترانسفورماتور استپ پایین

ترانسفورماتورهای کاهنده در آداپتورهای برق و یکسو کننده ها برای کاهش موثر ولتاژ استفاده می شوند. آنها همچنین در SMPS الکترونیکی استفاده می شوند.
کاربردهای دیگر عبارتند از:

 • خطوط انتقال نیرو
 • دستگاه های جوش
 • تثبیت کننده های ولتاژ و اینورتر
 • مزایای ترانسفورماتورهای کاهنده
 • ترانسفورماتورهای کاهنده بسیار کارآمد هستند و می توانند خروجی مورد نظر را با بازدهی تا 99 درصد ارائه دهند.
 • ما می توانیم ولتاژ خروجی مورد نظر را به راحتی و بدون اتلاف توان زیاد بدست آوریم.
 • آنها ارزان تر و قابل اعتماد تر هستند.
 • می توان از آنها برای تامین جریان های بالا و ولتاژ پایین استفاده کرد.

با ترانس کاهنده را در این مطلب بررسی کردیم، در صورتی که حس می کنید نیاز شما دستگاه دیگری ست و نمی دانید دقیقا چه می خواهید بهتر است با مشاورین ما در بخش فروش در تماس باشید.

مقاله پیشنهادی

ترانسفورماتور افزاینده

ترانس کاهنده