4 دلیل محبوبیت ترانسفورماتورهای پالس در صنایع مختلف

محبوبیت ترانسفورماتورهای پالس

عناوین و سر فصل های این مطلب

4 دلیل محبوبیت ترانسفورماتورهای پالس در صنایع مختلف

ترانسفورماتورهای پالس برای کاربردهای متفاوتی از جمله برای توزیع برق در صنایع مختلف مورد استفاده گسترده قرار می گیرند. آن‌ها به کاهش افت ولتاژ، افزایش زمان، و اعوجاج پالس کمک می‌کنند. ترانسفورماتور پالس می‌تواند در فرکانس‌های بالا عمل کند و می‌تواند توان بیشتری را در مقایسه با یک ترانسفورماتور معمولی با همان اندازه انتقال دهد. ترانسفورماتور پالس به طور گسترده‌ای برای مدارهای کم‌ مصرف، انتقال توان بالا، و ارسال سیگنال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای استفاده از ترانسفورماتورهای پالس

در زیر چند مورد از مزایای ترانسفورماتورهای پالس آورده شده است:

  • انتقال توان بالا: ترانسفورماتورهای پالس دارای اندازه جمع و جور هستند و تکراری عالی را ارائه می دهند، از این رو زمان صعود (زمان لازم برای افزایش پالس سیگنال) کوتاه مدت، پهنای پالس گسترده و راندمان بالا در بسیاری از کاربردها ارائه می دهندد. همچنین، بخاطر نفوذ پذیری زیاد هسته فریت آن، القای نشتی کاهش می یابد که امکان انتقال توان زیاد در ترانسفورماتور را فراهم می آورد.
  • تعداد بیشتر سیم پیچ ها: ترانسفورماتورهای پالس معمولاً بیش از دو سیم پیچ دارند که می توان از آنها برای راه اندازی همزمان چندین ترانزیستور استفاده کرد. به همین دلیل هر نوع تغییر فاز یا تأخیر به حداقل می رسد.
  • ایزولاسیون و جداسازی گالوانیک: یک ترانسفورماتور پالس دارای یک ایزولاسیون گالوانیک بین سیم پیچ های خود است، که عبور جریان های سرگردان را از بین می برد. این ویژگی اجازه می دهد مدار محرک اولیه و مدار محرک ثانویه با پتانسیل های مختلف کار کنند. این جداسازی می‌تواند بین ۴ کیلو ولت برای ترانسفورماتورهای الکتریکی در اندازه‌های کوچک، و ۲۰۰ کیلو ولت برای کاربردهای بسیار بالا باشد. اگر به دلیل عبور ولتاژ بالا یک قسمت برای لمس ناامن باشد، خاصیت ایزولاسیون گالوانیک شرایط ایمنی را برآورده می کند.
  • محفظه های وکیوم: ترانسفورماتورهای پالس با رزین محصور می شوند. این رزین ها به کاهش لرزش درون ترانسفورماتور در یک فضای کنترل شده کمک می کنند.
مقاله پیشنهادی:  ترانس قدرت چیست؟

 

مزایای ذکر شده در بالا، ترانسفورماتورهای پالس را به عنوان وسیله ای با کارآیی بالا تبدیل کرده و آن را در واحدهای مختلف صنعتی برجسته می کند. اگر قصد خرید ترانسفورماتورهای پالس را برای کاربردهای صنعتی خود دارید، می توانید به متخصصین گروه تولیدی صنعتی ترانس طاها اعتماد کنید.