مزایای ترانسفورماتورهای تروئید

مزایای ترانسفوماتور تروئید

عناوین و سر فصل های این مطلب

دستگاه ها و وسایل مختلف تجاری تجاری مانند کامپیوتر، تلویزیون، و سیستم های صوتی از ترانسفورماتورهای کوچک با اشکال مختلف هسته استفاده می کنند. اغلب هسته های مورد استفاده در ترانسفورماتور موارد مختلفی از جمله تلفات هسته، شار نشتی و تداخل الکترومغناطیسی بالا (EMI) را بروز می دهند. برای غلبه بر چنین چالش هایی از ترانسفورماتورهای تروئید استفاده می شود.
این ترانسفورماتورها به دلیل راندمان بالا، اندازه جمع و جور و وزن سبک تر محبوبیت زیادی کسب کرده اند. هسته ترانسفورماتور تروئید به شکل یک حلقه بوده و بسته به کاربرد آن از چندین نوع ماده مختلف ساخته شده است. در هنگام ساخت ترانسفورماتور تروئید، به طور معمول کل هسته با سیمهای سیم مسی سیم پیچی و پوشانده می شود. شار نشتی یا شار مغناطیسی از هسته ترانسفورماتورهای تروئید به دلیل تقارن آن کم است. این به افزایش راندمان کلی این ترانسفورماتورها کمک می کند.در ادامه به مزایای ترانسفورماتورهای تروئید خواهیم پرداخت.

مزایای ترانسفورماتورهای تروئید چیست؟

ترانسفورماتورهای تروئید به دلیل مزایای زیر از سایر ترانسفورماتورها در صنایع مختلف ترجیح داده میشوند:

میدان مغناطیسی سرگردان پایین:

میدان مغناطیسی سرگردان یکی از مزایای ترانسفورماتورهای تروئید به حساب می آیند و میدان منحرف مغناطیسی در هر ترانسفورماتور تروئید در مقایسه با ترانسفورماتور معمولی 85-90٪ کمتر است. ترانسفورماتورهای تیروئید فاقد هرگونه شکاف هوا هستند. همچنین، سیم پیچ های اولیه و ثانویه بطور یکنواخت بر روی هم پیچیده می شوند. این منجر به عملکرد و کارایی بهتر می شود.

نصب آسان از مزایای ترانسفورماتورهای تروئید

ترانسفورماتورهای تروئید به راحتی نصب می شوند. این امر به نگهداری و کاهش خرابی در ارتباط با ترانسفورماتورها کمک می کند. ترانسفورماتور را می توان به راحتی توسط رزین، یا واشر و پیچ نصب کرد.

راندمان بالا:

سیم پیچ ها در ترانسفورماتورهای تروئید به طور یکنواخت روی هسته توزیع می شوند. این کار به کاهش مقاومت سیم‌پیچ ترانسفورماتور کمک می‌کند در نتیجه امکان استفاده از چگالی شار ماکزیمم را می‌دهد. این منجر به راندمان الکتریکی بالا می شود.راندمان بالا یکی از مهم ترین مزایای ترانسفورماتورهای تروئید می باشد.

طراحی جمع و جور:

ترانسفورماتورهای توروئیدی نسبت به ترانسفورماتورهای معمولی از نظر وزن و اندازه کوچکتر هستند ، زیرا از مواد کمتری تشکیل شده اند. همچنین قرار گرفتن واشر، مهره و پیچ باعث می شود ترانسفورماتور 40-50٪ سبک تر و کوچکتر شود.در این مقاله به برخی از مزایای ترانسفورماتورهای تروئید اشاره شد و در ادامه به کاربرد آن خواهیم پرداخت.

کاربرد ترانسفورماتور کویل تروئید چیست؟

موارد زیر چند کاربرد صنعتی است که از این ترانسفورماتورها استفاده می کنند:

دستگاه های کنترل CNC

منبع تغذیه و استابلایزرها

تجهیزات کنترل موتور

تجهیزات کنترل صنعتی

 

تمام مزایای ترانسفورماتورهای تروئید نشان می دهد، چرا ترانسفورماتورهای تروئیدی به آرامی جایگزین ترانسفورماتورهای معمولی می شوند. بنابراین، مهم است که آنها را از تولید کننده قابل اعتماد تهیه کنید. اگر به دنبال ترانسفورماتور تروئید با کیفیت هستید، باید با یک سازنده قابل اعتماد ترانسفورماتور همکاری نمایید. ترانس طاها سالهاست که ترانسفورماتورهای تروئید سفارشی با کیفیت بالا برای کاربردهای مختلف صنعتی ارائه می دهد.

مقاله پیشنهادی

ترانسفورماتور سه فاز

کابل کواکسیال

کابل کواکسیال

زمانی که جهان پا به عرصه اسرارآمیز مخابرات نمود ، یکسری کالاها و محصولات جدید تولید و به بازار عرضه شده اند . از قرن

ادامه مطلب »
کانکتور MCX

کانکتور MCX

کانکتورها تجهیزات جالبی هستند ، برای برقراری اتصال میان کابل های کواکسیال به مدار های متعدد از این محصولات استفاده خواهد شد . یکی از

ادامه مطلب »