تفاوت اصلی بین ترانسفورماتورها و سلف ها

تفاوت اصلی بین ترانسفورماتورها و سلف ها

عناوین و سر فصل های این مطلب

ترانسفورماتورها و سلف ها دو وسیله مهم هستند که در الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرند. تفاوت اصلی بین ترانسفورماتورها و سلف ها در طراحی آنها مشهود می باشد. تصور غلط وجود دارد که اینها یکسان هستند زیرا از نظر ساختاری و ظاهر به هم شبیه هستند. با این حال ، در موارد دیگر از جمله کاربرد ، طراحی و اساس ساختار با یکدیگر تفاوت دارد. این پست با هدف آشنایی شما با برخی از تفاوت های قابل توجه بین این دو جزء مغناطیسی انجام شده است.

5 تفاوت اصلی بین ترانسفورماتورها و سلف ها

نکات زیر به شما در درک تفاوتهای قابل توجه بین این دو کمک می کند که به نوبه خود تصمیم گیری خردمندانه را نیز تسهیل می کند.

بیایید ابتدا در مورد ترانسفورماتورها صحبت کنیم.

  1. ترانسفورماتورها با دو سیم پیچ عایق طراحی شده اند که بر روی هسته آهن ، فریت یا فولاد پیچیده می شوند.
  2. وظیفه اصلی ترانسفورماتورها تبدیل AC در ولتاژ بالا به ولتاژ پایین و بالعکس است.
  3. ترانسفورماتورها دارای سیم پیچ های اولیه و ثانویه هستند. هنگامی که سیم پیچ اولیه به منبع با جریان متناوب متصل می شود ، یک میدان مغناطیسی متغیر به طور مداوم در اطراف هسته فریت / آهن / فولاد ایجاد می شود. بنابراین جریان متناوب در سیم پیچ ثانویه تولید می شود. سیم پیچ ثانویه هنگامی که به یک مدار الکتریکی جداگانه وصل می شود ، خروجی می دهد.
  4. این دستگاه ها به طور گسترده ای برای روشنایی LED ، تبدیل برق برای مصارف تجاری و پزشکی و در کاربرد های ولتاژ بالا (HV) و کاربردهای پاشش الکترو استاتیک مورد استفاده قرار می گیرند.تفاوت اصلی بین ترانسفورماتورها و سلف ها در نوع استفاده آنها خلاصه می شود.
  5. انواع اصلی ترانسفورماتورها شامل ترانس کاهنده ، ترانس افزاینده ، اتوترانس ، ترانسفورماتورهای قدرت و ترانسفورماتورهای هسته تروئید است.
مقاله پیشنهادی:  انتقال ولتاژ کم با استفاده از ترانسفورماتور کاهنده

آشنایی با سلف ها

  1. سلف ها اجزای الکتریکی غیر فعال هستند. آنها همچنین به سیم پیچ یا چوک معروف هستند.
  2. کاربرد های اصلی شامل ارائه مقدار مشخصی از القاء در مدار است.
  3. هنگامی که جریان به سیم پیچ می رود ، به طور موقت انرژی را در میدان مغناطیسی در سیم پیچ ذخیره می کند. هنگامی که جریانی در تغییر است از سیم پیچ عبور می کند ، مطابق قانون فارادی ، یک ولتاژ ایجاد می شود.
  4. انواع اصلی سلف ها شامل هسته هوا ، هسته پودر آهن ، هسته فریت و سلف های چوک است.

اگرچه از نظر ظاهری مشابه هستند ، تفاوت اصلی بین ترانسفورماتورها و سلف ها در کاربردهای الکترونیکی اهداف مختلفی ارائه می دهند. با تولید کنندگان ترانسفورماتور صحبت کنید تا درک فنی بیشتری در مورد تفاوت های کلیدی داشته باشید. تولید کننده می تواند به شما در درک بیشتر کمک کند ، که به نوبه خود به مشخص کردن نیازهای شما به سازنده کمک می کند.

می توانید سوالات خود را مانند مبحث ، “تفاوت بین ترانسفورماتور و سلف” را از تیم ترانس طاها بپرسید. این شرکت طیف وسیعی از اجزای مغناطیسی را فراهم می کند ، کلیه سفارشی هایی که برای مطابقت با مشخصات شما طراحی و ساخته شده اند.تفاوت اصلی بین ترانسفورماتورها و سلف ها را در این مقاله مورد بحث قرار دادیم.امیدواریم که برای شما عزیزان مفید واقع بوده باشد.

مقالات پیشنهادی

ترانس ایزوله

ترانس تک فاز