ترانسفورماتور های افزاینده و کاهنده جهت تامین برق

کاربرد ترانسفورماتور های افزاینده و کاهنده

عناوین و سر فصل های این مطلب

ترانسفورماتورهای افزاینده و کاهنده برای تغییر منبع ولتاژ AC به منبع تغذیه انواع لوازم برقی صنعتی و مسکونی مشهور هستند.کاربرد ترانسفورماتور های افزاینده و کاهنده در ادامه مورد بحث قرار خواهیم داد.

از ترانسفورماتورهای افزاینده می توان برای مؤلفه هایی مانند فلای بک CRT و کویل های استارت نور فلورسنت استفاده کرد. از ترانسفورماتورهای کاهنده برای وسایلی مانند استریو، دستگاه پخش سی دی و آداپتورهای تلفن همراه استفاده می شود. با این حال، آیا می دانید که هر دو نوع ترانسفورماتور به صورت روزانه در سراسر کشور استفاده می شود؟ این پست وبلاگ اطلاعاتی در مورد این کاربرد خاص ارائه می دهد.

شبکه ملی چگونه برق تولید می کند و انتقال می دهد؟

کاربرد ترانسفورماتور های افزاینده و کاهنده در تولید برق مشهور می باشند.به طور کلی، نیروگاه ها برای ایجاد برق، سوخت ها را می سوزانند. هنگامی که جریان از سیم عبور میکند، منبع اصلی اتلاف انرژی گرما و حرارت است. جریانهای زیاد منجر به مصرف زیاد انرژی می شود. به همین دلیل، برای کاهش این تلفات انرژی، شبکه ملی همیشه الکتریسیته (برق) را در جریانهای بسیار کم و ولتاژهای بسیار بالا منتقل می کند.

نیروگاه ها به طور متوسط 25000 ولت برق تولید می کنند که باید از طریق کابل ها به سراسر کشور ارسال شود. با این حال، برق باید در ولتاژهای بالا اعم از 275000 ولت تا 132000 ولت ارسال شود. این جهش زیاد ولتاژ باعث کاهش تلفات انرژی در هنگام انتقال برق می شود. از ترانسفورماتورهای کاهنده / افزاینده برای تولید ولتاژ و همچنین کاهش اتلاف انرژی در مرحله انتقال برق استفاده می شود.کاربرد ترانسفورماتور های افزاینده و کاهنده می تواند از شبکه ملی پشتیبانی نماید.

چگونه ترانسفورماتورهای کاهنده / افزاینده از شبکه ملی پشتیبانی می کنند

از ترانسفورماتورهای افزاینده در ایستگاههای برق مرکزی استفاده می شوند. آنها به ایستگاه ها اجازه می دهند تا ولتاژ را به میزان لازم برای تولید برق افزایش دهند. سپس برق از طریق خطوط برق منتقل می شود. با این حال، ولتاژهای بالا برای استفاده تجاری یا مسکونی بسیار خطرناک است. هنگامی که ولتاژ به ایستگاه های برق محلی می رسد، ترانسفورماتورهای کاهنده برای کاهش ولتاژ به سطح ایمن استفاده می شوند. سپس برق در مناطق صنعتی، مسکونی و تجاری تأمین می شود.

ترانسفورماتورهای کاهنده / افزاینده در ایجاد و نگهداری ولتاژها برای تأمین برق ضروری هستند. آنها همچنین اطمینان حاصل می کنند که برق به راحتی در اختیار توده های مردم قرار می گیرد و استفاده از آن بی خطر است.کاربرد ترانسفورماتور های افزاینده و کاهنده را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم.

مقالات پیشنهادی

ترانس اتو

ترانس افزاینده

ترانس هرمتیک

ترانس هرمتیک

ترانس هرمتیک مبحث امروز ما در این مقاله است که قصد داریم با در اختیار گذاشتن اطلاعات مفیدی که در دست داریم دانش شما خوبان

ادامه مطلب »
هسته ترانسفورماتور

هسته ترانسفورماتور

هسته ترانسفورماتور از ورق‌های نازک که لمینیت نامیده می‌شود ساخته شده است. انواع هسته های ترانسفورماتور وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های مخصوصی دارند. با

ادامه مطلب »