ساخت ترانس سفارشی

ساخت ترانس سفارشی

عناوین و سر فصل های این مطلب

برای ساخت ترانس سفارشی ، ابتدا باید نیازهای خود را تعیین کنید . مثلاً برای چه منظوری از ترانس استفاده می‌کنید ؟ با چه شرایطی روبه‌رو هستید ؟ ظرفیت الکتریکی و فیزیکی مورد نیاز چقدر است ؟ بعد از تعیین نیازهای خود می‌توانید به یک شرکت تولید کننده ترانس مراجعه کنید .

در قسمت سفارشی سازی ، شرکت تولید کننده می‌تواند از شما جزئیات مورد نیاز را بپرسد و بر اساس آن یک پیشنهاد بدهد . وجود چنین محصولی در مدار الکتریکی قطعا سبب افزایش رادنمان خواهد شد . در این مقاله توضیحاتی را در این خصوص ارائه می نماییم .

ترانس سفارشی چیست ؟

ترانس سفارشی یا ترانسفورماتور سفارشی ، محصولی است ، که برای نیازهای خاص مشتریان طراحی و ساخته شده است . این نوع ترانسفورماتورها به صورت دست ساز و بر اساس نیازهای خاص مشتری ساخته می‌شوند و معمولاً شامل اجزای مختلفی مانند ؛ هسته ، پیچ‌های متعدد و جعبه‌ی حفاظتی می‌باشند که برای کاربردهای خاصی به کار می‌روند .

ترانسفورماتورهای سفارشی معمولاً در صنایعی مانند صنایع برق ، الکترونیک ، تبلیغاتی و… کاربرد دارند .

نحوه ساخت ترانس سفارشی

ساخت یک ترانس سفارشی در عمل به صورت یک پروژه مهندسی الکترونیک بوده ، که شامل مراحل زیر است ؛

 • تعیین نیازهای مشتری : در ابتدا ، باید نیازهای و مشخصات مورد نظر مشتری را بررسی کرده و به دقت تعیین شوند . جریان و ولتاژ ورودی و خروجی ، نوع هسته ، تعداد پیچ‌ها ، فرکانس کاری ، نوع اتصال پیچ‌ها و بسیاری موارد دیگر بایستی به صورت کامل به تولید کننده ارائه شود .
 • طراحی : پس از تعیین نیازهای مشتری ، با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف طراحی و شبیه‌سازی مانندAltium Designer ، Proteus ، PSpice و… محصول به صورت سفارشی طراحی می‌شود .
 • مواد اولیه : پس از طراحی ، نوع و مقدار مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت ترانس سفارشی مشخص خواهد شد ‌.
 • ساخت : در این مرحله با بهره مندی از تجهیزات و دستگاه های حرفه ای ، ترانس تولید خواهد شد .
 • تست و عیب‌یابی : تست محصول فوق العاده اهمیت دارد ، در این مرحله تمام ویژگی های ترانس مورد ارزیابی قرار می گیرد و تا زمانی که مطابق با خواسته مشتری نباشد ، تحویل داده نمی شود .
 • تحویل : در این مرحله ، ترانس سفارشی به مشتری تحویل داده می‌شود .
مقاله پیشنهادی:  ترانس ایزوله سه فاز

در کل ، ساخت یک ترانسفورماتور سفارشی به دلیل مراحل زیاد و پیچیدگی‌هایی که دارد ، نیاز به دانش نوین مهندسی الکترونیک و تجربه‌ای قابل توجه دارد و بایستی این امر را به یک تولید کننده متخصص همچون طاها ترانس سپرد .

مزیت ساخت ترانس سفارشی

ساخت یک ترانس سفارشی به مشتری مزایا و فواید بسیاری را ارائه می‌دهد ، که عبارتند از ؛

 • انطباق با نیازهای مشتری : ترانسفورماتور سفارشی برای نیازهای خاص مشتری طراحی و ساخته شده است ، بنابراین دقیقاً با نیازهای و مشخصات مورد نظر مشتری سازگاری دارد .
 • کیفیت بالا : در ترانسفورماتور سفارشی از مواد اولیه با کیفیت بالا استفاده می‌شود ، که باعث افزایش عمر ترانس و پایداری عملکرد آن می‌شود .
 • کاهش هزینه‌ها : در برخی موارد ، این ترانس ممکن است ، به صرفه‌تر و اقتصادی‌تر از محصولات مشابه باشد . زیرا هزینه‌های بهره برداری و نگهداری این محصول به دلیل کیفیت بالای آن پایین‌تر است .
 • حفاظت از تجهیزات : با توجه به این که این ترانس در چندین مرحله مختلف طراحی و ساخته شده است ، به خوبی می‌تواند تجهیزات الکترونیکی را نسبت به جریان‌های اضافی و سایر خطرات حفظ کند .

ساخت ترانس سفارشی

بهترین مرکز جهت ساخت ترانس سفارشی

در دنیای صنعت الکترونیک ، بسیاری از شرکت‌ها و موسسات تولید کننده ی ترانس سفارشی وجود دارند . اما بهترین مرکز جهت ساخت این محصول ، معمولاً به عوامل زیادی بستگی دارد . موارد زیر همگی ویژگی بهترین مرکز جهت ساخت این محصول است ؛

 • تجربه : قطعا تجربه فاکتور مهمی بوده و حتما بایستی به این نکته توجه نمود . یک شرکت با تجربه قطعا محصول بهتری را تولید می کند .
 • تکنولوژی : یک شرکت با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و نوین ، می‌تواند ترانسفورماتورهای با کیفیت و دقیقی را تولید کند .
 • کیفیت مواد : استفاده از مواد با کیفیت بالا ، می‌تواند عمر ترانسفورماتورهای سفارشی را افزایش دهد .
 • قیمت مناسب : شرکتی که توانایی ساخت ترانسفورماتورهای با کیفیت بالا و با نرخ قیمت مناسب دارد ، معمولاً بهترین گزینه است .
 • خدمات پس از فروش : شرکتی که پس از فروش خدمات پشتیبانی و خدمات پس از فروش خوبی دارد ، می‌تواند در صورت بروز هرگونه مشکل ، به شما کمک کند .
 • نمایندگی محلی : توصیه می‌شود که به یک شرکت محلی نزدیک به محل شما مراجعه کنید ، تا بتوانید به راحتی با آن ها ارتباط برقرار کنید . در واقع دسترسی به تولید کننده نیز یک فاکتور مثبت خواهد بود .
مقاله پیشنهادی:  طراحی ترانس سوئیچینگ

در نهایت ، انتخاب بهترین مرکز جهت ساخت ترانس سفارشی ، بستگی به نیازهای خاص شما و اولویت‌های شما دارد . لازم است قبل از انتخاب ، مقایسه و بررسی موارد مختلف صورت گیرد .

قیمت ساخت ترانس سفارشی

قیمت ساخت یک ترانس سفارشی بستگی به عوامل زیادی دارد ، به موارد زیر توجه کنید ؛

 • نیازهای و مشخصات مورد نظر مشتری : هرچقدر نیازهای و مشخصات مورد نظر مشتری پیچیده‌تر باشد ، قیمت ترانسفورماتور سفارشی بیشتر خواهد بود .
 • تعداد سفارش : تعداد ترانسفورماتورهای سفارشی که مشتری درخواست می‌دهد ، می‌تواند قیمت را تحت تأثیر قرار دهد . در صورتی که تعداد بالا باشد ، هزینه کمتری لحاظ خواهد شد .
 • تکنولوژی و مواد استفاده شده : استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و مواد با کیفیت بالا ، هزینه ترانسفورماتور سفارشی را افزایش می‌دهد .
 • سطح تخصص و تجربه شرکت : شرکت‌هایی که در زمینه طراحی و ساخت ترانسفورماتور سفارشی با تجربه بالا هستند ، معمولاً قیمت پایین‌تری را پیشنهاد می‌دهند .

کلام آخر

ترانس سفارشی در واقع محصولی بوده که مطابق سلیقه و نظر مشتری ها تولید می شود ، با وجود این که چنین محصولی در بستر استاندارد ها تولید می شود ، دارای ویژگی های بارزی بوده ، که آن را متمایز نموده است .

اگر خواهان ساخت ترانس مد نظر خود هستید ، بایستی با بهترین تولید کننده ترانس در بازار مراجعه کنید . مجموعه طاها ترانس دقیقا چنین مرکزی بوده و به بهترین نحو ممکن یک ترانسفورماتور سفارشی را می سازد .

مقالات پیشنهادی

طراحی ترانس ایزوله

تبدیل ترانس کاهنده به افزاینده