تروئید: این اندازه اهمیت دارد

ترانسفورماتورهای تروئید

عناوین و سر فصل های این مطلب

دلایل زیادی وجود دارد که مهندسین برق نسبت به ترانسفورماتورهای دارای توان مشابه، ترانسفورماتورهای تروئید را انتخاب می کنند. از میان تمام مزایایی که افراد در مورد آن بحث می کنند، محبوب ترین آن اندازه کوچک تروئید است. ما در دنیایی زندگی می کنیم که هر چیز کوچکتر بهتر است و با داشتن تروئید، مهندسان الکترونیک می توانند این امر را ممکن سازند. محدودیت هایی در نحوه ساخت تروئیدهای کوچک وجود دارد.

در بسیاری از موارد، یک هسته تروئیدی به شکل حلقوی یا گرد اجازه می دهد تا وزن و اندازه ترانسفورماتور تا 50٪ کاهش یابد (در مقایسه با هسته معمولی). در اندازه های کوچک، ترانسفورماتورهای معمولی می توانند تا 50٪ از کل اتلاف توان را تجربه کنند، جایی که یک تیروئید بین 10 تا 20٪ از دست خواهد داد. اگر این مورد برای تروئید نبود، الکترونیک مدرن ما به این اندازه درخشان، کوچک و قدرتمند نبود.ترانسفورماتورهای تروئید را می توان یکی از پر مصرف ترین ترانس ها دانست.

تروئیدها علاوه بر توانمند بودن و کوچک بودن، فواید بسیاری دیگر نیز دارند. مهندسان همچنین به تروئیدها اعتماد دارند زیرا:

آنها با توجه به وزن و اندازه خود از اثربخشی بالایی برخوردار هستند.

آنها دارای نویز کمتر و شار مغناطیسی نشتی کمتر هستند. تروئیدها سیم پیچ یکنواخت توزیع شده در سراسر هسته دارند، که باعث می شود آنها کم صداتر و دارای شار نشتی کم باشند.

در مقایسه تروئید با دیگر ترانسفورماتورهای مشابه، یک تیروئید در دماهای پایین تر عمل می کند.

مقاله پیشنهادی

ترانسفورماتور قدرت

ترانس هرمتیک

ترانس هرمتیک

ترانس هرمتیک مبحث امروز ما در این مقاله است که قصد داریم با در اختیار گذاشتن اطلاعات مفیدی که در دست داریم دانش شما خوبان

ادامه مطلب »
هسته ترانسفورماتور

هسته ترانسفورماتور

هسته ترانسفورماتور از ورق‌های نازک که لمینیت نامیده می‌شود ساخته شده است. انواع هسته های ترانسفورماتور وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های مخصوصی دارند. با

ادامه مطلب »