درک انواع مختلف ترانسفورماتورها

ترانسفورماتور ولتاژ

عناوین و سر فصل های این مطلب

اگر به دنبال سفارش و استفاده از ترانسفورماتور ولتاژ هستید، مهم است که اصول اولیه این تجهیزات الکترونیکی را درک کنید. سه ترانسفورماتور اصلی وجود دارد که در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند – ترانسفورماتورهای ولتاژ کم، متوسط و بالا. نوع مناسب ترانسفورماتور باید با در نظر گرفتن نیازهای توان، که در کیلو ولت آمپر (kVA) درجه بندی میشود، انتخاب شود.

تمایز بین ترانسفورماتورهای ولتاژ کم، متوسط و بالا

هر نوع ترانسفورماتور برای برآورده کردن نیازمندی‌های کاربردی خاص طراحی شده‌است. انتخاب یک ترانسفورماتور نادرست می‌تواند منجر به عواقب فاجعه‌بار شود.

ترانسفورماتور ولتاژ پایین

به عنوان یک ترانسفورماتور ولتاژ پایین مغناطیسی شناخته می شود. این نوع ترانسفورماتور به دلیل کاربرد آن در بخش های مصرفی و تجاری مشهور است. به طور کلی، این ترانسفورماتورها مقدار ولتاژها را به میزان لازم برای یک برنامه کاهش می دهند. به عنوان مثال، می تواند برق 220 ولت را تا 24 یا حتی 12 ولت کاهش دهد. از مزایای آنها می توان به از دست دادن کم توان، طراحی وزن سبک و اندازه های کوچک اشاره کرد، بنابراین امکان نصب آسان را فراهم می آورد. کاربردهای متداول ترانسفورماتورهای ولتاژ پایین شامل تولید انرژی های تجدید پذیر، حمل و نقل ریلی و منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) است.

ترانسفورماتور ولتاژ متوسط

ترانسفورماتورهای ولتاژ متوسط عموماً در سیستم های توزیع برق برای مناطق شهری یافت می شوند. کاربردهای متداول برای این نوع ترانسفورماتور شامل مدارس، مراکز خرید، و مناطق مسکونی است.

در حالی که محدوده توان عمومی ارائه شده در هر نقطه بین 2400 ولت و 35000 ولت است، میزان ولتاژ مورد استفاده بستگی به کاربرد دارد. به عنوان مثال، اگر منبع تغذیه برای تامین برق یک مکان مسکونی باشد، ولتاژ توزیع شده به همه خانه ها می تواند به حدود 220 ولت برسد.

ترانسفورماتور ولتاژ بالا

همانطور که از نام آنها پیداست، ترانسفورماتورهای ولتاژ بالا فقط در کاربرد های انتقال نیروی بسیار بزرگ استفاده می شوند. محدوده ولتاژ این تجهیزات از 35000 ولت شروع می شود و می تواند تا 230000 ولت افزایش یابد. به این ترانسفورماتورها همچنین ترانسفورماتورهای افزاینده نیز می گویند زیرا می توانند ولتاژ پایین اولیه را به ولتاژ انتقال بالا تبدیل کنند. با این حال، آنها همچنین می توانند بصورت کاهنده ولتاژ نیز استفاده شوند. برخی از کاربردهای متداول ترانسفورماتور ولتاژ بالا شامل سیستم‌های قدرت پالسی، سوئیچ‌های دارای قدرت بالا، و نمایش‌های بزرگ پلاسما هستند.

این اطلاعات اولیه در مورد سه نوع ترانسفورماتور می تواند انتخاب ترانسفورماتور مناسب برای شما را راحت تر کند. اطمینان حاصل کنید که یک منبع قابل اعتماد دارید که می تواند جزئیات مناسب را برای شما ارائه دهد تا به شما در انتخاب صحیح کمک کند.

مقالات پیشنهادی

ترانس افزاینده

سکوی MOF

سکوی MOF چیست؟

سکوی MOF یکی از تجهیزات مهم و حیاتی در صنعت برق است، که به عنوان بستری برای نصب ترانس اندازه گیری مرکب (MOF) استفاده می

ادامه مطلب »