ترانسفورماتورهای صنعتی مورد استفاده در کاربردهای کشاورزی

ترانسفورماتورهای صنعتی کشاورزی

عناوین و سر فصل های این مطلب

صنعت کشاورزی دیگر یک بخش “کم تکنولوژی” نیست. امروزه انواع تجهیزات مغناطیسی وجود دارد که برای کاشت، زراعت و برداشت محصول مورد استفاده قرار می گیرد. اینها شامل سلف ها، ترانسفورماتورها و سیم پیچ های آنتن است. یکی از مهمترین تجهیزات برقی مورد استفاده ترانسفورماتور است. ترانسفورماتورها برای تأمین توان کافی جهت پشتیبانی از کاربردهای مختلف کشاورزی طراحی شده اند.ترانسفورماتورهای صنعتی بسیار پرکاربرد می باشند و شرکت تولیدی ترانس طاها توانایی تولید انواع ترانس های صنعتی را دارا می باشد.

انواع ترانسفورماتورهای صنعتی مورد استفاده در صنعت کشاورزی

بطور کلی سه نوع ترانسفورماتور وجود دارد که برای اهداف کشاورزی استفاده می شود. نکات زیر به شما در درک طراحی و مزایای آنها کمک می کند.

  • اتوترانسفورماتور: این ها ترانسفورماتورهای الکتریکی هستند که سیم پیچ های اولیه و ثانویه با هم ترکیب شده اند. با ترکیب دو سیم‌پیچ مسی، این ترانسفورماتور وزن کمتری نسبت به سایر انواع ترانسفورماتور دارد. این کار هم چنین به کاهش اندازه محصول کمک می‌کند. این کارآیی بیشتری دارد، چون تنظیم ولتاژ بهتر است، و تلفات هسته و اهمی کمتری وجود دارد. به همین دلایل از ترانسفورماتورهای اتوماتیک برای پشتیبانی موتورهای لودر، تراکتور و گریدرها استفاده می شود.
  • ترانسفورماتورهای ولتاژ بالا: اینها ترانسفورماتورهای تکفاز هستند که عایق بیشتری برای تحمل بار و ولتاژ گذرا دارند. ترانسفورماتور ولتاژ بالا می تواند ولتاژهای تا 50KV را تأمین کند. برای دسته بندی ولتاژ بالاتر، چندین ترانسفورماتور قدرت را میتوان به یکدیگر متصل کرد. ترانسفورماتورهای ولتاژ بالا برای تامین و توزیع برق به تجهیزات مانند دیگهای بخار، خرد کننده ها، اهرم ها و درایوهای آسیاب استفاده می شود.
  • ترانسفورماتورهای منبع تغذیه: ترانسفورماتورهای منبع تغذیه برای کار در بارهای جریان بالا طراحی شده اند. از آنها می توان برای افزایش یا کاهش سطح ولتاژ استفاده کرد. ترانسفورماتورهای قدرت در هنگام کار با بار کامل در بیشترین راندمان قرار دارند. این ترانسفورماتورها قادر به جدا کردن دو مدار هستند زیرا هیچ اتصال الکتریکی بین مدارهای ورودی و خروجی وجود ندارد. این دلایل، ترانسفورماتورهای منبع تغذیه را برای پشتیبانی از تجهیزات الکترونیکی مورد استفاده در تراکتورها، تجهیزات شخم زنی و تجهیزات زراعت ایده آل می کند.

 

ترانسفورماتورهای صنعتی را می توان در انواع مختلف و با مزایای مختلف طراحی کرد. بسته به نوع طراحی، آنها می توانند از انواع کاربردها و تجهیزات کشاورزی پشتیبانی کنند. اگر به دنبال افزایش قدرت کشاورزی و تجهیزات برداشت خود هستید، مطمئناً باید به این محصولات مغناطیسی توجه کنید.

مقاله پیشنهادی

ترانس اتو

کابل کواکسیال

کابل کواکسیال

زمانی که جهان پا به عرصه اسرارآمیز مخابرات نمود ، یکسری کالاها و محصولات جدید تولید و به بازار عرضه شده اند . از قرن

ادامه مطلب »
کانکتور MCX

کانکتور MCX

کانکتورها تجهیزات جالبی هستند ، برای برقراری اتصال میان کابل های کواکسیال به مدار های متعدد از این محصولات استفاده خواهد شد . یکی از

ادامه مطلب »