ترانس فلای بک تلویزیون

ترانس فلای بک تلویزیون

عناوین و سر فصل های این مطلب

ترانس فلای بک تلویزیون از قطعات اصلی سیستم های تصویری هستند که در مدار الکتریکی محصولات وظیفه تولید سیگنال های ولتاژ بالا را بر عهده می گیرند ‌. این قطعه الکترونیکی ، هوشمند است . بدین خاطر بلافاصله پس از روشن شدن دستگاه ، فعالیت خود را آغاز می کند .

این تجهیز در مدل های مختلفی تولید می گردند ‌. یکی از دلایلی که تلویزیون ها دچار پرش سیگنال می شوند ، از کار افتادگی ترانس است . بنابراین با تعویض ایم قطعه می توانید عملکرد سیستم را بازگردانی کنید .

در ادامه مبحث به صورت کلی درباره خصوصیات و شرایط خرید این تجهیز توضیح می دهیم ، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید .

ترانس فلای بک تلویزیون چیست ؟

عصر حاضر ، دنیای ارتباطات می باشد . با وجود فناوری های بروز و پشتکار بشر در ساخت ابزارآلات بروز حتی ساختمان ابزارآلات قدیمی نیز با تغییرات بسیاری رو به رو شده است .

تلویزیون از محبوب ترین سیستم های الکترونیکی در جهان است که شخص می تواند به چندین منظور متفاوت همچون تماشای فیلم و سریال ، اخبار ، گوش دادن به موسیقی و … از آن استفاده کند .

این سیستم برتر از قطعات الکترونیکی و مکانیکی متعددی تشکیل شده است . ترانس فلای بک از برترین قطعات الکترونیکی تلویزیون است . این قطعه وظیفه تامین سیگنال را در ولتاژ و فرکانس بالا بر عهده دارد .

از آن جایی که قدرت ترانس فلای بک تلویزیون بالا می باشد ، تا به امروز هیچ جایگزینی برای آن پیدا نشده است . در صنعت این تجهیز الکترونیکی را با عنوان ترانسفورماتور خروجی خط ( LOPT ) می شناسند .

مدل سیگنال های ترانس فلای بک تلویزیون از نوع دندان آره ای است . این تجهیز مطمئن در ولتاژ های متعددی تولید می گردد . از این رو در طراحی و ساخت اکثر سیستم های الکترونیکی به خصوص تلویزیون ها کاربرد دارند .

از انواع ترانسفورماتور های خروجی خط در ساخت ترانس سوئیچینگ به عنوان منبع تغذیه نیز استفاده می شود . بدین خاطر روزانه تولید این تجهیز به صورت انبوه صورت می گیرد تا در بازار ، مشتریان با مشکل کمبود محصول رو به رو نشوند .

ترانس فلای بک تلویزیون

عملکرد ترانس فلای بک تلویزیون

ترانس فلای بک تلویزیون از مدرن ترین و توانمند ترین تجهیزات الکترونیکی در بازار است . این سیستم برتر با این که انرژی خود را ار برق تامین می کند ، اما می تواند به عنوان منبع تغذیه در تجهیزات الکترونیکی قرار گیرد .

مکانیسم سیستم ها با بهره گیری از ترانس فلای بک عالی می شود . از آن جایی که این سیستم در تولید سیگنال با ولتاژ و فرکانس بالا توانمند است در زمانی حدود 2 ثانیه ، تصویر را در صفحه نمایشگر به تصویر می کشد . بدین خاطر امروزه در طراحی اکثر سیستم های تصویری استفاده می شوند .

مقاله پیشنهادی:  ترانس کاهنده ولتاژ برق

عملکرد ترانس فلای بک تلویزیون در سه مرحله با روندی پیوسته انجام می شود تا از داده ها در برابر شوک های الکتریکی محافظت کنند .

مرحله اول یا شارژ : ترانس فلای بک تلویزیون از منبع جهت ترسیم جریان الکتریسیته بهره می گیرد . دائما جریانات در حال افزایش می باشد ، بدین سبب با شار میدان مغناطیسی بالا می رود . میدان مغناطیسی به ذخیره انرژی الکتریکی کمک می کند ، که نسبت آن از طریق معادله زیر محاسبه می شود .

E = ( I × I × L ) / 2

E : انرژی ذخیره شده

I : جریان

L : القا یا آندوکتانس

و جریان نیز با بهره گیری از معادله V ( t ) = L × di / dt  محاسبه می گردد .

مرحله دوم یا د شارژ : با باز شدن سوئیچ ، جریان از منبع قطع می شود . از این رو شار مغناطیسی نزول پیدا می کند و منجر به تغییر بار شار می گردد . بر همین سبب ولتاژ مخالف حالت نرمال سیستم القا می شود .

این نوع از جریانات اجازه ورود به سوئیچ را ندارند . شار منفی باعث کاهش انرژی میدان مغناطیسی ترانس می شود .

مرحله آخر یا بی کار : در این مرحله میران انرژی تولیدی و ذخیره شده صفر است یا به طور ساده تر ترانس خالی از هر گونه انرژی الکتریکی می باشد .

این روند الکتریکی به صورت پیوسته صورت می گیرد . اگر ترانس فلای بک تلویزیون روند طبیعی فعالیت خود را از دست دهد ، نمایش تصویر و صوت با مشکل رو به رو می شود .

اگر صفحه تلویزیون شما بی دلیل سیاه شد ، علت آن خرابی یا قطع شدن اتصال تراس فلای بک است . بنابراین برای جلوگیری از بدتر شدن سیستم به تعویض قطعه بپردازید .

وب سایت electronicsforu تعریف جالبی از ترانسفورماتور فلای بک دارد؛ترانسفورماتور فلای بک نوع خاصی از ترانسفورماتور استپ آپ است که سیگنال های ولتاژ بالا تولید می کند و ظرفیت تقویت بالقوه زیادی دارد.

ترانس تلویزیون قدیمی

در گذشته به جای ترانس تلویزیون قدیمی یکی از اجزای مهم و حیاتی تلویزیون های قدیمی بود که وظیفه تأمین برق مورد نیاز برای عملکرد تلویزیون را بر عهده داشت.

این ترانس، یک قطعه اصلی در تلویزیون های قدیمی بود که ولتاژ برق خروجی را تنظیم و تأمین می کرد تا تصویر و صدا به درستی نمایش داده شود. در حقیقت این محصول عملکردی همچون ترانس فلای بک تلویزیون داشته است.

ترانس تلویزیون قدیمی معمولاً شامل چندین قسمت مختلف بود که هر قسمت وظایف خاص خود را داشت. این ترانس عموماً دارای ورودی AC بود که توسط شبکه برق تأمین می شد و ولتاژ خروجی DC یا AC را تنظیم و ارائه می کرد. علاوه بر این، ترانس تلویزیون قدیمی معمولاً دارای فیوزها و قطعات حفاظتی دیگری بود تا از خطرات برقی جلوگیری کند و ایمنی را تضمین کند.

مقاله پیشنهادی:  کلید هوایی چیست؟ بررسی انواع کلید هوایی

استفاده از ترانس قدیمی، عملکرد صحیح و بهینه تلویزیون را تضمین می کرد و به واقعیت پیوسته و بدون مشکل نمایش تصاویر و صدا کمک می نمود. با پیشرفت فناوری و ورود تلویزیون های جدید با اجزای الکترونیکی پیشرفته، استفاده از ترانس های قدیمی به تدریج کاهش یافته و جای خود را به ترانس فلای بک تلویزیون و قطعات الکترونیکی مدرن داده است.

در نهایت، ترانس تلویزیون قدیمی نقش مهمی در عملکرد و عمر مفید تلویزیون های قدیمی داشت و نمادی از فناوری الکتریکی آن دوره بود که با گذر زمان و پیشرفت فناوری، جای خود را به روش ها و تکنولوژی های جدیدتر داده است.

ترانس تلویزیون قدیمی

مزایای ترانس فلای بک تلویزیون

ترانس فلای بک تلویزیون از مهم ترین قطعات الکترونیکی در سیستم های ارتباطی و تصویری است . این تجهیز بسیار قدرتمند با این که از نظر سایز کوچک می باشد ، اما در بردارنده چندین تکنولوژی بروز هست . بنابراین با قرارگیری در تلویزیون ها علاوه بر کنترل جریانات و تولید سیگنال موجب بهینه سازی دیگر قطعات سیستم می شود .

مزایای این تجهیز تنها در کیفیت بالا و عملکرد سریع خلاصه نمی شود بلکه در بافت بافت این تجهیز شگفتی های بسیاری‌ نمایان است .

از برترین مزیت های ترانسفورماتور فلای بک تلویزیون می توان‌ به ؛

  1. نصب راحت
  2. تعمیر آسان
  3. قیمت مناسب
  4. سازگار با دیگر قطعات تلویزیون
  5. قدرتمند
  6. ضد خوردگی
  7. و …

قیمت ترانس فلای بک تلویزیون

قیمت از مهم ترین فاکتور ها در خرید ترانس فلای بک تلویزیون به حساب می آید . اگر مردم وسع خرید محصولات موجود در بازار را نداشته باشند ، اقتصاد کشور متزلزل می شود .

مردم رونق کسب و کارها را مشخص می سازند . صنف فروش جهت قیمت گذاری بر تولیدات روزانه شرکت ها ، می بایست وسع مالی ضعیف ترین فرد جامعه و احوالات بازار را در نظر داشته باشد تا با توزیع محصول به سود برسد .

قیمت تعیین کننده سود ماهیانه شرکت ها نبست ، بلکه مشتریان رونق بازار هستند . از این رو شرکت ها می بایست از طریق کنترل قیمت محصولات ، فرصت ترقی را به چرخه تولید خود بدهند .

بر قیمت ترانسفورماتور فلای بک تلویزیون عوامل متعددی همچون کیفیت ، سایز ، مدل ، جنس و نرخ ارز و دلار تاثیر دارد . بدین خاطر همواره در طول زمان انواع این محصول با قیمت های متفاوتی به فروش می رسد .

مقاله پیشنهادی:  ترانسفورماتور خشک رزینی

قیمت ترانس فلای بک تلویزیون

خرید ترانس فلای بک تلویزیون

می توان گفت که خرید و فروش ترانس فلای بک تلویزیون جداگانه نیز صورت می گیرد تا در زمان تعمیر سیستم ها ، فرد به خاطر از کار افتادگی این قطعه کوچک ، مجبور به خرید دوباره محصول نشود .

خرید و فروش این قطعه به صورت حضوری و غیر حضوری انجام می گردد . فروشگاه ها ، آنلاین شاپ ها و مراکز خرید متعددی در این حوزه کاری فعال هستند تا مواقع نیاز به مشتریان خدمات دهی کنند .

طاها ترانس یکی از برترین آنلاین شاپ ها در این عرصه است که به صورت اینترنتی به مردم خدمت می کند . بنابراین با رجوع به وب سایت فروش این شرکت می توانید با پرداخت هزینه معقولی ، ترانسفورماتور فلای بک تلویزیون را سفارش دهید .

ترانس فلای بک تلویزیون

سخن پایانی

طاها ترانس از محبوب ترین موسسات تولیدی این محصول در کشور است که به عنوان فروشنده نیز فعالیت می کند. از این رو با مراجعه به وب سایت ما می توانید با نصف قیمت بازار ، ترانس مدنظر تان را خریداری کنید ‌.

پرسش و پاسخ

 

سوال ۱: ترانس فلای بک یا Flyback Transformer چیست و چه وظایفی در تلویزیون دارد؟

پاسخ: ترانس فلای بک یک نوع ترانسفورمر خاص است که در تلویزیون ها و دستگاه های الکترونیکی دیگر برای تولید ولتاژ بالا و فرکانس بالا مورد استفاده قرار می گیرد، به عنوان مثال، برای تغذیه توابع CRT تلویزیون های قدیمی.

 

سوال ۲: چگونه ترانس فلای بک در تلویزیون عمل می کند؟

پاسخ: ترانس فلای بک وظیفه تبدیل ولتاژ و جریان ورودی AC به ولتاژ بالا و فرکانس بالا AC یا DC را بر عهده دارد که برای تولید تصویر در صفحه CRT تلویزیون استفاده می شود.

 

سوال ۳: چه نقشی در پرهیز از اتصال برق تلویزیون به خروجی تلویزیون دارد؟

پاسخ: ترانس فلای بک تلویزیون نقش بسیار مهمی در ایجاد جریان ولتاژ بالا و فرکانس بالا برای تولید تصویر در تلویزیون دارد و از اتصال برق تلویزیون به خروجی تلویزیون جلوگیری می کند.

 

سوال ۴: چه عواملی باید در نصب یا تعویض ترانس فلای بک مورد توجه قرار گیرد؟

پاسخ: در نصب یا تعویض ترانس، باید به محل نصب، اتصالات الکتریکی، و تطابق با مدل و برند تلویزیون دقت کرد.

 

سوال ۵: چه تأثیری دارد اگر ترانس فلای بک تلویزیون خراب شود؟

پاسخ: اگر ترانس فلای بک خراب شود، ممکن است تصویر نمایش داده شده تلویزیون تاریک یا فاقد جزئیات شود و مشکلات دیگر نظیر خاموشی تلویزیون نیز به وجود بیاید.

 

مقالات پیشنهادی

ترانس ایزوله

ترانس قدرت