دلایل محبوبیت ترانسفورماتورهای هسته فریت

دلایل محبوبیت ترانسفورماتورهای هسته فریت

عناوین و سر فصل های این مطلب

در این مقاله قصد داریم تا دلایل محبوبیت ترانسفورماتورهای هسته فریت و مزایای استفاده از آنها را بیان کنیم.ترانسفورماتورها از مهمترین اجزای یک مدار الکتریکی هستند. انواع مختلفی از ترانسفورماتور وجود دارد. با این حال، هدف اصلی استفاده از آنها یکسان است، بالا بردن یا پایین آوردن ولتاژ و جریان

این وسایل برقی دارای سازه های هسته ای متفاوتی از قبیل هسته آهن، هسته فریت و غیره هستند. ترانسفورماتورهای هسته فریت یکی از محبوب ترین انواع هستند. در این پست، درباره مزایای مختلف این ترانسفورماتورها صحبت خواهیم کرد. لطفا ادامه مطلب را بخوانید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ترانسفورماتور هسته فریت چیست؟

ترانسفورماتور هسته فریت، ترانسفورماتوری است که هسته مغناطیسی آن از فریت ساخته شده است. سپس این هسته توسط سیم پیچ ترانسفورماتور محصور می شود. نفوذپذیری مغناطیسی بالای این ترانسفورماتورها، آنها را برای استفاده در تعداد زیادی از کاربردها ایده آل می کند.

مزایای و دلایل محبوبیت ترانسفورماتورهای هسته فریت چیست؟

ترانسفورماتور هسته فریت دارای لیست عظیمی از مزایا می باشد، که این ترانسفورماتورها را برای استفاده در طیف گسترده ای از کاربردهای الکتریکی ایده آل می کند. در زیر برخی از

مزایای اصلی ترانس های هسته فریت :

  1. نفوذ پذیری بالا: این یکی از بزرگترین مزایای استفاده از ترانسفورماتورهای هسته فریت است. آنها نفوذ پذیری عالی دارند.
  2. عدم وجود جریان های گردابی: فریت به دلیل هدایت الکتریکی کم و نفوذ پذیری زیاد شناخته شده است. بنابراین، از جریان های گردابی توسط این دو ویژگی مفید هسته فریت جلوگیری می شود. در فرکانس های بالا، هسته فریت قابلیت ارائه عملکرد عالی را دارد. این همراه با عدم وجود جریان های گردابی باعث می شود هسته فریت برای ترانسفورماتورهای با فرکانس بالاتر بسیار مناسب باشد.
  3. وادارندگی مغناطیسی بالاتر: دو نوع هسته فریت وجود دارد. هسته فریت نرم و هسته فریت سخت، در مقایسه با هسته های فریت سخت، هسته های فریت نرم از وادارندگی بالاتری برخوردار هستند. این امر آنها را برای ساخت آهن ربا ایده آل می کند. علاوه بر این، هسته های فریت نرم دارای خاصیت سودمند دیگری در تغییر جهت مغناطیسی و نیز با از دست دادن هیسترزیس ناچیز هستند.
مقاله پیشنهادی:  سلف جریان بالا را از ترانس طاها خریداری کنید

مزایای دیگر ترانسفورماتورهای هسته فریت

  1. مقادیر Q بالا
  2. فاکتور هیسترزیس پایین
  3. حساسیت به DC کم است
  4. اعوجاج سیگنال کم

اینها دلایلی است که ترانسفورماتورهای هسته فریت در تعدادی از کاربردهای صنعت برق بسیار ترجیح داده میشوند. آنها قادر به ارائه عملکرد مداوم در طیف گسترده ای از شرایط هستند. آیا قصد دارید ترانسفورماتور هسته فریت را برای کاربردهای الکتریکی خود تهیه کنید؟ همیشه توصیه می شود قبل از خرید این ترانسفورماتور با متخصصان مشورت کنید، زیرا می توانند به شما در تصمیم گیری انتخاب مناسب ترین هسته فریت کمک کنند. لطفاً برای کمک به شما در انتخاب درست هسته ترانسفورماتور، با ترانس طاها تماس بگیرید.

مقالات پیشنهادی

ترانس سه فاز

ترانس قدرت