تست ترانسفورماتورهای سوئیچینگ

تست ترانسفورماتور سوئیچینگ

عناوین و سر فصل های این مطلب

آزمایش ترانسفورماتورهای سوئیچینگ با ترانسفورماتور خطی متفاوت است. دلیل این امر طراحی ترانسفورماتورهای سوئیچینگ است.

مراحل تست ترانسفورماتور حالت سوئیچ

موارد زیر برای انجام تست های ترانسفورماتور حالت سوئیچ هستند:

  • مقاومت سیم پیچ: این تست برای دیدن اینکه آیا سیم صحیحی استفاده شده است یا خیر، و سیم پیچ تا حد استاندارد است انجام می شود. همچنین برای بررسی اینکه سیم پیچ به درستی در ترانسفورماتور نصب شده است، استفاده می شود.
  • اندوکتانس: این آزمایش برای ترانسفورماتورهایی با شکاف یا بدون شکاف هوا قابل انجام است. برای ترانسفورماتورهای دارای شکاف هوا، فاصله بین سیم پیچ و هسته برای القایی متقابل بررسی می شود. برای ترانسفورماتورهای بدون شکاف هوا، صورت های هسته برای آلودگی بررسی شده و کاملاً تمیز می شوند. همچنین از محکم بودن هسته اطمینان حاصل می شود.ترانسفورماتورهای سوئیچینگ یکی از پرکاربردترین نوع ترانس ها می باشند.

روش های تست ترانس حالت سوییچ

  • جریان و القای نشتی: در اینجا ترانسفورماتور برای نشت جریان بررسی می شود. سیم پیچ ها نیز مورد بررسی قرار می گیرند تا به درستی بر روی بویین قرار بگیرند.
  • نسبت تعداد دور را معلوم می کند: این آزمایش قطبیت سیم پیچ ها را تأیید می کند. همچنین بررسی می کند که تعداد دور سیم پیچ اولیه صحیح است.
  • مقاومت عایق‌بندی: همان طور که از نام پیداست، این تست برای بررسی مقاومت عایق‌بندی غیر ایمنی بین لایه ها و سیم‌پیچ‌ها انجام می‌شود.
  • ضریب Q: این آزمایش برای جستجوی سیمهایی که ممکن است در طول مونتاژ ترانسفورماتور کوتاه شده اند، استفاده می شود.ترانسفورماتورهای سوئیچینگ از مزایای بیشماری برخوردار می باشد.
مقاله پیشنهادی:  سیم لیتز و کاربردهای آن چیست ؟

برای جلوگیری از هرگونه حالت خاموشی (قطعی) یا ولتاژ بیش از حد، این آزمایشات مختلف باید انجام شود. اگر ترانسفورماتور حالت سوئیچ همه این آزمایشات را پشت سر بگذارد، برای استفاده در برنامه ها آماده است.

مشتریان گرامی می توانند برای تهیه انواع ترانس ها با همکاران ما در بخش فروش در تماس باشند تا از مشاوره رایگان قبل از خرید بهره مند شوند.

مقالات پیشنهادی

ترانس افزاینده