دستورالعمل برای انتخاب ترانسفورماتور های ولتاژ ( high voltage )

ترانسفورماتور های ولتاژ

عناوین و سر فصل های این مطلب

ترانسفورماتور های ولتاژ، منبع برق ولتاژ پایین را به یک ولتاژ بالاتر، معمولاً یک ولتاژ بسیار بالاتر تبدیل می کنند. این تبدیل را می توان برای یک یا چندین خروجی انجام داد.

چگونه یک ترانس – های ولتاژ مناسب انتخاب کنیم؟

در انتخاب ترانسفورماتور های ولتاژ مناسب باید فاکتورهای خاصی را در نظر بگیرد:

  • ظرفیت ترانسفورماتور: هر ترانسفورماتور HV با فرکانس خاصی کار می کند (اندازه گیری در واحد هرتز). این فرکانس یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده اندازه و قدرت ترانسفورماتور است. باید ترانسفورماتور HV را بر اساس نیاز ولتاژ و توان خود، به علاوه فرکانس سوئیچینگ مورد نظر خود انتخاب کنید.
  • بار مورد نیاز: ترانسفورماتورهای – های ولتاژ با یک هسته ساخته می شوند. این هسته یک جزء مهم طراحی است و برای نیاز به توان های بالا باید اندازه کافی داشته باشد. این موارد در تجهیزات مختلف فرق می‌کند و باید برای کاربرد و یا تجهیزات تان محاسبه شود.
  • اثربخشی هزینه: هر کسب ‌و کار، مقیاس کوچک یا مقیاس بزرگ، با یک بودجه اجرا می‌شود. تمام لوازم مورد نیاز با در نظر گرفتن بودجه خریداری می شود. از این رو حتی هنگام انتخاب ترانسفورماتور HV؛ شما باید به مقرون به صرفه بودن محصول توجه داشته باشید.

با توجه به نیاز‌های شما و بررسی گزینه‌های موجود، شما می‌توانید بهترین ترانسفورماتور های ولتاژ را برای تجهیزات خود انتخاب کنید.

مقاله پیشنهادی

ترانس قدرت

ترانس هرمتیک

ترانس هرمتیک

ترانس هرمتیک مبحث امروز ما در این مقاله است که قصد داریم با در اختیار گذاشتن اطلاعات مفیدی که در دست داریم دانش شما خوبان

ادامه مطلب »
هسته ترانسفورماتور

هسته ترانسفورماتور

هسته ترانسفورماتور از ورق‌های نازک که لمینیت نامیده می‌شود ساخته شده است. انواع هسته های ترانسفورماتور وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های مخصوصی دارند. با

ادامه مطلب »