ترانسفورماتور در منازل

عناوین و سر فصل های این مطلب

همانطور که قبلاً دیدیم ، ترانسفورماتورهای عظیم زیادی در شهرها وجود دارد که برق ولتاژ بالا از خطوط برق ورودی به ولتاژ پایین تر تبدیل می شود. اما تعداد زیادی ترانسفورماتورها در منازل شما نیز وجود دارد.ترانسفورماتورها در منازل نقش اساسی ایفا می کنند که در ادامه به اهمیت استفاده از آنها خواهیم پرداخت.

نقش ترانسفورماتورها در منازل

ترانسفورماتورها در منازل نقش پر رنگی دارند.وسایل برقی بزرگ مانند ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی از ولتاژهای نسبتاً بالایی حدود 110-240 ولت استفاده می کنند ، اما دستگاه های الکترونیکی مانند رایانه های لپ تاپ و شارژر پخش کننده های MP3 و تلفن های همراه از ولتاژهای نسبتاً ریز استفاده می کنند ، یک لپ تاپ به 15 ولت نیاز دارد ، یک شارژر iPod به 12 ولت نیاز دارد و یک تلفن همراه به کمتر از 6 ولت نیاز دارد هنگامی که باتری آن را شارژ می کنید.

بنابراین وسایل الکترونیکی مانند اینها دارای ترانسفورماتورهای کوچکی هستند که در داخل آنها ساخته شده اند (اغلب در انتهای منبع تغذیه نصب می شوند) تا منبع خانگی 110-240 ولت را به ولتاژ کمتری که می توانند استفاده کنند تبدیل کنند.

شارژرهای القایی

بسیاری از ترانسفورماتورهای خانگی (مانند نمونه هایی که توسط iPods و تلفن های همراه استفاده می شوند) برای شارژ باتری های قابل شارژ طراحی شده اند. شما دقیقاً می توانید نحوه کار آنها را مشاهده کنید: برق از پریز برق موجود در دیوار شما به ترانسفورماتور جریان می یابد ، به ولتاژ پایین تر تبدیل می شود و در iPod یا تلفن شما به باتری می رسد. اما چه اتفاقی برای چیزهایی مثل مسواک برقی می اقتد ، که هیچ قدرت نیرویی ندارد؟ مسواک برقی با نوعی نسبتا متفاوت از ترانسفورماتور شارژ میشود که یکی از کویل های آن در پایه مسواک و دیگری در شارژر که مسواک روی آن قرار گرفته است شارژ می شود.ترانسفورماتورها در منازل همواره مورد استفاده می باشند.

میتوانید با مطالعه مقاله درباره شارژرهای القایی و روش کار ترانسفورماتورها بیشتر بدانید.

ترانسفورماتورها در منازل

عکس: ترانسفورماتورهای خانگی معمولی. جهت حرکت از سمت چپ بالا: ترانسفورماتور مودم ، ترانسفورماتور سفید شارژر iPod و یک شارژر تلفن همراه.

 

ترانسفورماتورها در منازل

عکس: یک مسواک برقی که روی شارژر آن ایستاده است. باتری موجود در مسواک از طریق القایی شارژ می شود: هیچگونه تماس مستقیم الکتریکی بین مسواک پلاستیکی و پایه شارژر پلاستیکی وجود ندارد. شارژر القایی نوع خاصی از ترانسفورماتور است که به دو قطعه تقسیم می شود ، یکی در پایه و دیگری در مسواک. یک میدان مغناطیسی نامرئی ، دو بخش ترانسفورماتور را به یکدیگر پیوند می دهد.

مقاله پیشنهادی

ترانسفورماتور کنترل

کنتاکتور چیست ؟

کنتاکتور چیست ؟

در مدارهای الکتریکی برای قطع و وصل جریان الکتریکی از کنتاکتور استفاده می شود و در اصل یک کلید مغناطیسی است که برای خاموش و

ادامه مطلب »