ترانسفورماتور جریان

ترانسفورماتور جریان

عناوین و سر فصل های این مطلب

ما، در ترانس طاها، به عنوان یکی از تولید کنندگان پیشرو در زمینه ترانسفورماتور شناخته شده ایم. طیف گسترده ای از ترانسفورماتور جریان high voltage از جمله ترانسفورماتور جریان HT و ترانسفورماتور جریان LT را ارائه می دهیم. این نوع ترانسفورماتورها با تخصص یک تیم تحقیقاتی که نیازهای مختلف مشتری را برآورده می کند، طراحی و ساخته می شوند و سعی می کنند تا یک راه حل عالی که از نظر کیفیتی بهتر است و نتایج بسیار خوبی را ارائه می دهند، فراهم شود.

مکانیزم عملکرد ترانسفورماتور جریان

یک ترانسفورماتور جریان به طور خاص ساخته شده است تا جریان را در ثانویه خود ارائه دهد که تقریباً متناسب با جریان موجود در اولیه است. ترانسفورماتور جریان (CT) مشخصات عملکرد زیادی دارد که شامل جریان اولیه و ثانویه، ولتاژ عایق و کلاس دقت است. جریان اولیه جریان اندازه گیری شده است ، در حالی که جریان ثانویه دامنه بالایی از خروجی های جریان است. وقتی CT به یک منبع تغذیه متصل است، آن را با عایق بندی مجزا می کنند. کلاس دقت میزان اطمینان است که مقدار ایده آل با جریان اندازه گیری شده موافق است. حداکثر بار را که یک دستگاه می تواند از آن پشتیبانی کند، ظرفیت بار خوانده می شود. در واحد ولت آمپر VA اندازه گیری می شود.

ترانسفورماتورهای جریان سه نوع اساسی دارند

  1. سیم پیچ – هادی که برای انتقال جریان اندازه گیری شده در مدار قرار می گیرد با سیم پیچ اولیه ترانسفورماتورها متصل می شود. این میزان جریان ثانویه را تحت تأثیر قرار می دهد که مستقیماً به نسبت تعداد دورهای سیم پیچی CT وابسته است.
  2. تروئید – این نوع ترانسفورماتور حاوی سیم پیچ اولیه نیست. در ترانسفورماتور تروئید یک پنجره یا سوراخ وجود دارد که جریان را که از طریق شبکه جاری است را حمل می کند. تعداد کمی CT وجود دارد که دارای یک هسته تقسیم شده و مجزا است که بدون اتصال به مدار امکان باز کردن، نصب و بسته شدن وجود دارد.
  3. نوع نوار میله ای – در این نوع ترانسفورماتور جریان، از میله باس مدار یا کابل به عنوان سیم پیچ اولیه استفاده می شود. آنها بسیار عایق بندی شده و ولتاژ بسیار بالایی دارند. به طور کلی، آنها به دستگاهی که جریان دارد متصل می شوند.
مقاله پیشنهادی:  ترانسفورماتور هسته O

بیشتر ترانسفورماتورهای جریان دارای درجه ثانویه 5 آمپر هستند در حالی که جریانهای اولیه و ثانویه از نسبت 100/5 پیروی می کنند. این نشان می دهد که جریان اولیه 20 برابر بیشتر از جریان ثانویه است و از این رو وقتی جریان در یک هادی اولیه 100 آمپر باشد، جریان در سیم پیچ ثانویه 5 آمپر خواهد داشت.

ویژگی های اصلی

  • سیم پیچ ترانسفورماتور جریان از مس با هدایت الکترولیتی بالا تولید شده که با عایق پوشانده شده است.
  • ضد رطوبت
  • ترانسفورماتور جریان سفارشی موجود است.

مشخصات فنی

مشخصات طبق محصول سفارش داده شده توسط مشتری تعریف می شود.

کاربرد

کنترل جریان برق

مورد استفاده در بخش های صنعتی، تجاری و مسکونی

 

ما با ارائه راندمان بالا، کیفیت بین المللی و بهترین استانداردهای عملکردی، به یکی از ارزشمندترین تولید کنندگان ترانسفورماتور کنونی تبدیل شده ایم.

مقاله پیشنهادی

ترانسفورماتور قدرت