6 دلیل برای انتخاب ترانسفورماتور Toroidal

ترانسفورماتور Toroidal

عناوین و سر فصل های این مطلب

ترانسفورماتور Toroidal دارای اندازه کوچک هستند و زمانی که به یک ترانسفورماتور که موجب تداخل مغناطیسی پایین می‌شود نیاز دارید، قابل‌استفاده است. در تئوری، این ترانسفورماتورها دارای شکل ایده‌آلی هستند که حداکثر کارایی عملیاتی را ارائه می‌دهند.

چرا از ترانسفورماتور Toroidal استفاده می کنیم؟

 

ترانسفورماتورهای توروئیدی به دلایل زیر به جای ترانسفورماتورهای معمولی استفاده می شوند:

  1. کارایی بالاتر – برای اندازه و وزن ترانسفورماتور، کارایی که ارائه می‌دهد بسیار بالا است.
  2. میدان پراکنده و نویز کمتر – از آنجا که سیم پیچ ها به طور یکنواخت بر روی هسته توزیع می شوند، ترانسفورماتور دارای میدان انحرافی پایین تر است. این باعث می شود کارکرد نیز بی صدا شود.
  3. سهولت نصب – ترانسفورماتورهای Toroidal را می توان به راحتی با یک پیچ نصب کرد. زمان مونتاژ بسیار کاهش می یابد. این باعث کاهش زمان تعمیر و نگهداری می شود.
  4. دمای کارکرد پایین – در مقایسه با ترانسفورماتورهای سنتی با مشخصات و عملکردهای مشابه، ترانسفورماتورهای toroidal دمای کاری پایین را تضمین می کنند.
  5. بازده بالای سرمایه گذاری – با توجه به مزایایی که این ترانسفورماتورها ارائه می دهند، مانند صرفه جویی در مصرف انرژی، میدان سرگردان کم، وزن کم و غیره، آنها ثابت می کنند که حداکثر ارزش پول را دارند.
  6. وزن کمتر – هسته ترانسفورماتور toroidal با حداقل ماده اولیه ایجاد می شود. وزن اضافی مونتاژ نیز کاهش می یابد زیرا به راحتی با اجزای کمتری نصب می شود.

جدا از مزایای ذکر شده در بالا، ترانسفورماتورهای toroidal را می توان با ویژگی هایی که مناسب کاربرد مورد نیاز شما هستند، سفارشی سازی و ترکیب نمود. فواید استفاده از ترانسفورماتورهای توروئیدی بسیار است.ترانسفورماتور Toroidal را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم.امیدواریم برای شما مفید واقع بوده باشد.

مقالات پیشنهادی

ترانس اتو

ترانس کاهنده

ترانس هرمتیک

ترانس هرمتیک

ترانس هرمتیک مبحث امروز ما در این مقاله است که قصد داریم با در اختیار گذاشتن اطلاعات مفیدی که در دست داریم دانش شما خوبان

ادامه مطلب »
هسته ترانسفورماتور

هسته ترانسفورماتور

هسته ترانسفورماتور از ورق‌های نازک که لمینیت نامیده می‌شود ساخته شده است. انواع هسته های ترانسفورماتور وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های مخصوصی دارند. با

ادامه مطلب »